Čas od času se najde muž či žena, kteří si neví rady s tím, jaký produkt k danému problému mají vyzkoušet. Dotazy s různorodými problémy nám od lidí chodí nejčastěji na email, kde se svěřují přes naši poradnu. V tomto článku vám přiblížíme TOP 5 nejčastějších dotazů, které v mnoha ohledech považujeme za přínosné a víme, že se často opakují.

1. Mám problém s ovulací a nedaří se mi otěhotnět

Selhání ovulace je jednou z nejčastějších příčin neplodnosti u žen. Buď je velmi slabá nebo se nedostaví vůbec. Tento problém mají na svědomí špatné hormonální hladiny estrogenu, progesteronu a prolaktinu. Pojďme se tedy podívat, co konkrétně jednotlivé hormony dělají a proč jsou klíčové pro celý proces ovulace. Správná hladina estrogenu řídí uvolnění vajíčka z folikulu = ovulace. Progesteron je ženský pohlavní hormon, jehož hlavním účinkem je příprava neboli nárůst děložní sliznice, což je nezbytné pro udržení oplozeného vajíčka a počátku vývoje plodu. Nedojde-li k oplodnění vajíčka, tvorba tohoto hormonu ustane a dojde k menstruačnímu krvácení, kdy dochází k oddělování stěny děložní sliznice. Prolaktin tlumí zrání vajíčka ve vaječníku a menstruaci, proto jsou vysoké hladiny prolaktinu nežádoucí, pokud se snažíte o miminko. Správná rovnováha těchto hormonů má velký vliv na plodnost ženy.

V tomto případě je vhodné vyzkoušet přírodní cestu v podobě doplňků stravy. My ženám doporučujeme užívat Drmek FORTE s vitamínem E. Tyto přírodní kapsle s vysokou koncentrací byliny Drmku obecného 10:1 blahodárně působí na hormonální hladiny, neboť zvyšuje hladiny progesteronu a LH hormonu a zároveň snižuje hladiny prolaktinu. Drmek má vliv na regulaci menstruace i samotné ovulace. Podporuje zrání vajíčka a jeho včasné uvolnění. Dalším doporučovaným produktem s podobnými účinky je Maca peruánská. Výhodou tohoto zázračného kořene je i fakt, že napomáhá nejen při problémech s neplodností a hormonální regulací, ale celkově omlazuje a revitalizuje organismus, což ocení i lidé, kteří trpí slabou imunitou či vysokým cholesterolem. Společné užívaní Drmku a Macy nedoporučujeme, neboť mají obdobné účinky. To raději doplňte přírodní kapsle o bylinný čaj. Vybírat můžete například čaj Ludmily Mojžíšové, čaj dle báby Radnické nebo čaj pro ženy nad 35 let.

Víte, že….
V období 3 až 5 dní před ovulací a 1 dne po ovulaci je šance na početí nejvyšší (možnost otěhotnění mimo tyto dny existuje, ale je malá). Pokud chcete zjistit, kdy máte své plodné dny, je vhodné využít ovulační testy nebo teoreticky vypočítat pomocí ovulační kalkulačky.

2. Partner má nekvalitní spermie a má jich málo

Problém s plodností má až 50% mužů. Za horší kvalitu a menší počet spermií může mnoho faktorů. Patří sem například nižší hladina testosteronu, což je hormon, který je pro muže důležitý nejen z hlediska sexuálního libida. Dále je potřeba vzít v potaz i to, jakým stylem muž žije, zda sportuje, má vyváženou stravu, kouří či nadměrně pije alkohol. Velkým spouštěčem je i sedavé zaměstnání a vystavování se stresu. Ať už pracovního nebo stresu způsobeného právě z faktu, že se i přes všechny snahy nedaří počít potomka. Proto je důležité udržovat tělo v psychické i fyzické kondici.

Na hormonální aktivitu, správnou funkci pohlavní orgánů a plodnost muže je dle světových výzkumů vhodný Kotvičník zemní. V našem sortimentu nabízíme Kotvičník zemní a Kotvičník FORTE s vitamínem E. Tato bylina, nazývána také jako ,,přírodní afrodiziakum“, má vliv zvýšení koncentrace testosteronu, což má pozitivní vliv na kvantitu spermií. Kotvičník obohacený o vitamín E navíc přispívá k lepší kvalitě spermií. Tato bylina mimo jiné podporuje regeneraci těla, může přispět k nárůstu svalové hmoty a zvýšení sexuální touhy. Právě zvýšení libida je důležitým prvkem ve snaze o početí, neboť pravidelný a kvalitní orgasmus ovlivňuje plodnost muže.

Víte, že….
K tomu, aby došlo k oplodnění vajíčka je důležité pH v pochvě partnerky. Vyzkoušejte lubrikační gely Conceive Plus nebo Prefert, které vytvoří přátelské prostředí pro spermie, zvýší jejich životaschopnost a tím i šanci na oplodnění.

3. Je mi přes 40 a chci miminko

Nezoufejte a nenechte se vystrašit tím, že se početí nedaří. Pokud je žena i v tomto období odhodlaná, svěží a netrápí jí příliš závažné zdravotní problémy, má stále šanci na otěhotnění. Důvod, proč je otěhotnění v pozdějším věku komplikovanější, je jednoduchý. S přibývajícími roky klesá u žen počet zdravých vajíček a snižuje se fyziologická plodnost vlivem klesající koncentrace pohlavních hormonů. Proto doporučujeme zvýšení hormonálních hladin pohlavních hormonů, hlídání ovulace, správnou výživu těla a posílení pánevního dna.

Nejdůležitější je si zjistit, zda dochází k ovulaci. Menstruační cyklus se může zdát v pořádku, avšak k dozrávání a uvolňování vajíčka nemusí docházet. Tento fakt vám nejlépe odhalí gynekolog. Pro podporu ovulace a regulaci pohlavních hormonů je vhodné užívat Drmek FORTE či Macu, o těchto produktech jsme se již zmiňovali v otázce č.1. Dále doporučujeme vyzkoušet Gynex či Hemann Femigard. Tyto přírodní doplňky stravy stimulují pohlavní hormony ženy a mají velký vliv na plodnost ženy. Pro výživu těla pak jednoznačně doporučujeme vitamíny pro ženy Fertilcare, které jsou ověřené, certifikované a obsahují i nezbytnou kyselinu listovou. Tyto vitamíny lze užívat i v těhotenství, neboť přívětivě působí na vývoj a zdraví plodu. Posílení pánevního dna je dalším klíčovým faktorem pro podporu plodnosti. Vyzkoušejte speciální cviky na zpevnění pánevního dna sestavené dle terapeutky Ludmily Mojžíšové, která této problematice zasvětila celý svůj život. Cviky mohou pomoci nejen při problémech s početím, ale zároveň eliminují bolest zad a zabraňují nechtěným potratům.

Pamatujte!
Pokud i matička příroda selže a vy se pořád nemůžete těšit z vysněného potomka, existují i jiné alternativy, jako třeba umělé oplodnění, které při kvalitním životním stylu, pozitivním myšlení a víře v úspěch, může pomoct při snaze o miminko i ve vyšším věku.

4. Po vysazení antikoncepce nemám periodu

Pojem antikoncepce neboli prostředek zabraňující nechtěnému otěhotnění, je pro ženy a dívky přínosem, ale i prostředkem, který negativně ovlivňuje jak funkci jater, tak menstruační a reprodukční cyklus. Před začátkem užívání je vždy vhodné zjistit, jaký druh antikoncepce vám sedí a na co je potřeba myslet. Rozhodně nedoporučujeme antikoncepcí řešit určité gynekologické a hormonální problémy, které lze vyřešit i jinou přírodní cestou. Když už přijde na to, že se antikoncepce stane na určitou dobu součástí vašeho života, je dobré dbát na svůj životní styl (kvalitní strava, pohyb, kvalitní doplňky stravy apod.). Pokud se místo potřebných účinku dostavují spíše problémy jako akné, kolísavá váha, nadměrné pocení, únava a bolestivý cyklus, zjevně někde nastala chyba, kterou je potřeba vyřešit se svým gynekologem. Klíčem pro navrácení těla do rovnováhy po ukončení užívání hormonální antikoncepce je celková detoxikace organismu a přírodní podpora v podobě bylinných koncentrátů, tinktur a čajů.

Pro celkovou a neinvazivní detoxikaci těla doporučujeme vyzkoušet detoxikační náplasti na chodidla BioMagick. Ty během noci odstraní z těla toxiny a nečistoty, které jinak než skrz reflexní body na chodidlech odstranit nelze. Kvalitní detoxikace působí na plodnost ženy i muže. Pro správnou funkci pohlavních orgánu je i důležitá správná činnost jater, které jsou během užívání antikoncepce zatěžovány a zanášeny nežádoucími látkami. V průběhu detoxikace je dobré vše podpořit i pitím čajů např. bylinný čaj Játra, který působí jako skvělý drenážní prostředek. Potom, co si své tělo důkladně pročistíte, zaměřte se na vyrovnání hormonálních hladin. Vyzkoušet můžete Kotvičník, Drmek, Macu, Gynex, Hemann Femigard nebo Feminu Happy. Tyto produkty regulují a posilují hormonální hladiny u žen, které trpí na problémy s ovulací a menstruací. Regulují biorytmus ženských pohlavních orgánu, zmírňují vedlejší účinky hormonálních prostředků, stabilizují hormony a zvyšuje šanci na početí. Z tinktur a čajů lze vyzkoušet kontryhel, který byl už odedávna doporučován na širokou škálu ženských problémů. Napomáhá nejen ke zlepšení menstruačního komfortu, ale zároveň posiluje dělohu a pánevní dno, což je důležité při plánovaném těhotenství pro zvýšení šance na udržení oplozeného vajíčka.

Legislativa nám o účincích bylinek nedovoluje napsat bližší informace. Více se můžete dočíst v našem HERBÁŘI, který vám přesněji určí, která bylina je pro co vhodná a jak ji lze využít.

5. Jak užívat přírodní kapsle a s čím je lze kombinovat

Jednoznačnou výhodou přírodních kapslí je to, že jsou naplněny bylinným koncentrátem s největším možným poměrem účinných látek. Sušený a namletý koncentrát je mnohem účinnější a lépe vstřebatelný než sušená a namletá bylinka. Výhodou těchto kapslí je, že se plní do celulózových kapslí, což ocení zejména vegetariáni, vegani nebo lidi s vysokým cholesterolem. Pokud však někomu dělá polykání kapslí problém, lze obsah jednoduše vysypat na lžíci, aniž by se nějak narušila kvalita koncentrátu. Všechny kapsle můžete dobře kombinovat s čaji a tinkturami, které se skvěle doplňují a zároveň zvyšují účinek. U bylinek je známe, že začínají působit až po delší době užívání (cca 2-4 týdny), proto je důležité mít trpělivost, vše užívat dlouhodobě a pravidelně. Pokud k veškerému snažení připočtete i zlepšení životního stylu, fyzické a psychické kondice, můžete se těšit na pozitivní výsledky a v nejlepším případě na vytoužené miminko.

Nevíte si s něčím rady a nedaří se vám otěhotnět? Znáte svůj zdravotní stav a chcete doporučit vhodný produkt? Napište nám do naší poradny, kde vám odbornice rády pomohou a doporučí produkt na míru.