Období puberty, mateřství, těhotenství i klimakteria patří k životu každé ženy. Je to jakýsi přirozený cyklus, kterým si musí postupně projít všechny ženy. Celé období je pochopitelně spojené s objevováním, poznáváním svého těla a také odhalování řady nejasností. Ať už je nám dvacet, třicet nebo padesát, v každém věku se objeví intimní otázky, na které chceme a také potřebujeme znát odpověď. Jedině tak snadněji projdeme jednotlivými etapami a vypilujeme svou ženskou stránku z hlediska našeho zdraví k dokonalosti. Jaké intimní otázky patří k těm nejčastějším a jakým způsobem můžete konkrétní problém vyřešit?

Intimní otázky v pěti bodech

Ženské tělo i sexualita jsou natolik složité a vzájemně provázané oblasti, jejichž problematika je natolik široká, že jen stěží vám poskytneme odpověď na všechny intimní otázky. Z našich nejnovějších poznatků ovšem vyplynulo, že ženy nejčastěji ve svém životě řeší pět zasádních otázek, na které se vám nyní pokusíme odpovědět.

Otázka 1: Kvůli pracovní vytíženosti mě trápí nízká sexuální aktivita. Jak takový problém řešit?

Vlivem pracovní vytíženosti, zvýšeného napětí, stresu i dalších problémů samozřejmě může docházet k výraznému poklesu sexuální aktivity. Podle průzkumů vyplývá, že podobným problémem se potýká spousta žen, dost často ovšem bývá problém přechodný, zpravidla otázkou několika týdnů. Nezřídka se ovšem stává, že se celý problém prohlubuje a to zejména proto, že se jeho řešení odsouvá na vedlejší kolej. Pokud vás podobný problém trápí, je samozřejmě nejlepší začít od samého jádra. Více si plánovat svůj čas, najít v něm rovnováhu mezi prací a osobním životem. Někdy je ale potřeba podat svému tělu, které je oslabené stresem a napětím, pomocnou ruku. Velmi pomáhají přírodní přípravky, které fungují jako antioxidant, snižují stres, navrací a zvyšují energii, stejně tak posilují sexuální libido.

 


Náš tip

Pozvbudit sexuální aktivitu skvěle dokáže přírodní kombinace peruánské Macy a Reishi. Zatímco peruánská Maca pomáhá srovnávat hladiny pohlavních hormonů a zároveň zvyšuje hladinu DHEA – sexuálního hormonu, který vám pomůže najít ztracené libido, vzácná houba Reishi funguje jako cenný antioxidant a jakožto skvělá prevence proti výskytu stresu a napětí. 


Otázka 2: Protože si přeji miminko, ráda bych začala používat ovulační testy. Je rozdíl v tom, jestli použiji test ze slin nebo z moči? Jaký je v tom rozdíl? 

Ovulační testy jsou jednou z nejlepších metod, která vám pomůže správně načasovat chvilku vhodnou pro početí. Na trhu je možné použít test, který detekuje období ovulace ze slin, stejně tak i z moče. Oba fungují na stejném principu – monitorují přítomnost luteinizačního hormonu LH, který je v období ovulace vyšší než v neplodných dnech. Prvotní rozdíl je samozřejmě v komfortním použití, který si snažilky u ovulačního testu ze slin pochvalují. Testování je totiž snadné, rychlé a pohodlné i velmi diskrétní. Jediný rozdíl bývá v ceně, která je u testu ze slin o něco vyšší. Oba typy testů jsou vysoce spolehlivé – až v 99 % dokážou správně určit ovulaci ženy. V případě testů ze slin však bývá spolehlivost o něco málo vyšší a to díky tomu, že LH je nejprve vyplavován do krevního oběhu a teprve až poté do moči. 


Náš tip

Kromě ovulační kalkulačky, která vám pomůže najít ve svém cyklu ideální den stvořený pro početí, vám pomohou také ovulační testy FertiTime, které z moče spolehlivě určí dny vaší ovulace. Pokud si však chcete dopřát komfortnější testování, sázkou na jistotu je malý ruční mikroskop FertilControl, který zjistí z vašich slin, kdy jste ve svém plodném období. Studie prokázaly, že tento postup je jednou z nejspolehlivějších metod určování plodných dnů.


Otázka 3: Jaké typy vitamínů by měla žena i muž užívat před plánovaným početím?

Užívání vhodných vitamínů v období, kdy plánujete rodinu, je velmi důležité a to nejen pro snadné početí, zdravě probíhající těhotenství i správný vývoj plodu. Dost často se stává, že některé vitamíny do svého těla ze stravy nepřijímáme tolik, kolik bychom v ideálním případě měli a v takovém okamžiku je nutné je doplňovat. Pokud ovšem mluvíme o důležitých vitamínech před plánovaným početím, určitě je to kyselina listová a vitamín B12. Kyselina listová je cenným doplňkem stravy, který má zázračné účinky. Jedná se o formu vitamínu B, který zlepšuje plodnost žen a navíc se komfortně stará o tvorbu nových buněk. Kyselina listová stimuluje proces ovulace. Optimální množství je značně důležité už při otěhotnění a také v průběhu těhotenství pro správný vývoj mozku dítěte. U mužů kyselina listová příznivě ovlivňuje kvalitu a vitalitu spermií. Také dostatečný přísun vitamínu B12 v těhotenství je velmi důležitý, protože chrání před řadou vrozených vad. Studie odhalily, že pro správný vývoj mozku a centrálního nervového systému plodu je nutné, aby těhotné ženy užívaly dostatečné množství vitamínu B12. Nedostatek vitamínu B12 v počátečních stádiích těhotenství totiž zvyšuje riziko vrozených vad neurální trubice. Kromě toho nízká hladina vitamínu B12 v těhotenství zvyšuje riziko předčasného porodu nebo potratu. Jedna studie zjistila, že těhotné ženy, které mají hladinu vitamínu B12 v krvi nižší než 14 mmol/l, mají třikrát vyšší pravděpodobnost, že porodí dítě s vrozenou vadou, než ty, které mají dostatek vitamínu B12 v krvi. Je proto důležité na dostatek vitamínu B12 nezapomínat.


Náš tip

Komplex cenných vitamínů, které jsou podstatné pro snadné početí a hladký průběh těhotenství, naleznete v produktu YARILO einstein plus, který byl vyvinut na základě nejnovějších poznatků a doporučení o výživě v období těhotenství. Při jeho vývoji byl kladen velký důraz zejména na specifikace výživových zvyklostí a genetické výbavy žen v České a Slovenské republice. Je určen pro každodenní užívání před plánovaným početí, po celou dobu těhotenství i kojení. Jedna tobolka obsahuje až 800 µg folátů, z čehož 600 µg aktivního folátu nejnovější 4. generace Quatrefolic® a 200 µg kyseliny listové. Obsahuje také omega-3 kyseliny DHA a EPA, vitamín D3, jód, železo,ale také selen a další vitamíny, minerály a stopové prvky.


Otázka 4: Proč je důležitá a jak funguje vnější péče před i v průběhu těhotenství? 

V období těhotenství prochází tělo každé ženy velkou a zásadní změnou. Čím více miminko roste, tím více změn můžeme na sobě zaznamenat. Protože miminko roste opravdu rychle a postupně se vyvíjí, musí se naše tělo i vnitřní orgány okamžitě přizpůsobit. Mění se také hormonální hladiny, které jsou v těle nastaveny tak, aby těhotenství proběhlo bez komplikací. Velké změny se dějí nejen uvnitř těla, ale také na pokožce. Dochází k napínání pokožky, zvýšené tvorbě pigmentu a výskytu strií. Už od ranného počátku těhotenství je proto vhodné dostatečně se věnovat své pokožce, pravidelně ji promazávat a dopřávat ji hydrataci, která je vždy základem úspěchu. Díky pravidelné péči můžeme poskytnout pokožce určitou ochrannou vrstvu, posílit ji, zpevnit ji a připravit ji na další období. Zároveň pak můžeme předcházet tvorbě strií, které jsou v období těhotenství typické. Je vhodné však nezapomínat ani na pravidelné masáže hráze, a to z důvodu snížení rizika porodních poranění či nutnosti nástřihu.

Existují však také unikátní bioinformační krémy s terapeutickou schopností, které díky bylinným komplexům, olejům a vysokému obsahu termální vody příznivě přispívají k průběhu těhotenství. Přírodním způsobem pomáhají podporovat činnost hormonální systému a posilují tělesné orgány. Protože jsou čistě přírodní, lze je používat beze strachu v průběhu celého těhotenství. 


Náš tip

Skvělou vnitřní i vnější péči v průběhu těhotenství vám dopřeje unikátně sestavený ENERGY balíček – Těhotenství vytvořený z přípravků, které díky kvalitě surovin a výrobních postupů představují významný potenciál v podpoře zdárného vývoje těhotenství a zdraví plodu. Obsahuje nejen cenné vitamíny a minerály, ale také sadu blahodárných krémů. Některé z nich jsou určené pro posílení a regeneraci orgánů či srovnání hormonálních hladin. Objevíte v nich však také krémy, jež jsou vhodné pro masáž hráze a zároveň umí předcházet výskytu strií. 


Otázka 5: Co mám dělat, když mě trápí vaginální suchost a čím je způsobená?

Vaginální suchost může mít celou řadu příčin. Pokles libida, nedostatečná sexuální stimulace, vliv stresu a napětí, přítomnost gynekologického onemocnění, výkyvy hormonálních hladin i menopauza jsou nejčastějšími důvody, proč k suchosti v oblasti pochvy dochází. Samozřejmě předně je na místě pokusit se dosáhnout hormonální rovnováhy a snažit se eliminovat důvody, které by za vaginální suchostí mohly stát. Velmi užitečné jsou lubrikační gely, které vaginální sliznici zvlhčí a zvýší tak komfort v intimní oblasti. Pokud se navíc nacházíte v období, kdy se snažíte o miminko, mohou vám některé typy lubrikačních gelů usnadnit celé početí a to díky tomu, že připraví ideální prostředí pro cestování spermií směrem k vajíčku.


Náš tip

Šikovný pomocníkem pro zvlhčení vaginální sliznice a pro prevenci proti suchosti je jednoznačně BABYSTART FERTILSAFE PLUS – lubrikační gel, který je zároveň určený pro podporu početí. Jedinečná receptura napodobuje přirozené prostředí, kterým spermie putují k oplodnění vajíčka. Pomáhá tak zvýšit pravděpodobnost početí, díky hydratačním vlastnostem a vyváženému pH také zvyšuje komfort během pohlavního styku.