O bylinkách se vždy vyprávělo, že oplývají kouzelnou mocí. Znovuobjevená síla rostliny zvané kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris je toho důkazem. Přečtěte si náš nový článek a objevte jeho sílu a vliv na zlepšení plodnosti mužů a žen.

Co je to kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris

Jedná se o léčivou jednoletou rostlinu se žlutými pětičetnými květy, o které se vypráví, že má podobné účinky jako Viagra. Její historie původu sahá až do daleké Číny a Japonska, kde obklopovala především přímořské písečné pláže. Postupem času se však rostlina rozšířila po celém světě. Je součástí takzvané ájurvédské a čínské medicíny, které bývají označovány jako jedny z nejpřínosnějších a neúčinnějších forem přírodní léčby.

Víte, že…
Kotvičník byl podroben mnoha vědeckým studiím a výzkumům. Na konci výzkumu bylo prokázáno, že kotvičník zemní má zdravotní prospěšnost, celkově pozitivní účinky na mentální i tělesnou svěžest a výrazně zlepšuje plodnost mužů. Zde jsou výsledky některých provedených studií pomocí TLSE (TLSE je extrakt z kotvičníku zemního standardizovaný na min. 45% protodioscinu):
1) Léčba významně zvýšila pohyblivost spermií u 38 lidí s idiopatickou oligospermií. V některých případech po opakované léčbě byla pozorována normalizace spermatu doprovázená zvýšenou hladinou luteinizačního hormonu a testosteronu a sníženou hladinou estradiolu.
2) Pacienti s jednostrannou nebo dvojstrannou hypotrofií varlat a oligospermií projevili po léčbě zlepšení v objemu ejakulátu, spermatozoidní koncentraci a pohyblivosti spermií.
3) Bylo zaznamenáno 31 těhotenství u 100 párů s neplodností během 12 měsíční léčby TLSE.
4) U pacientů se sníženým libidem se prokázalo značné zlepšení po 30 dnech. Libido bylo zlepšené i u pacientů s chronickým zánětem předstojných žláz.
5) Efekty léčení u žen léčených TLSE a stimulátorem ovulace byly lepší než u žen léčených jen jedním z přípravků.

Jak kotvičník pomáhá bojovat s neplodností mužů a žen?

Součet pozitivních účinku této rostliny na lidský organismus je velmi obsáhlý. Leč to může působit jako šarlatánství, veškeré účinné látky, které kotvičník obsahuje, jsou prokázány klinickou studií. My se vám pokusíme ve zkratce vyjmenovat nejdůležitější účinky kotvičníku, které hrají velkou roli při snaze o zlepšení plodnosti muže a ženy.

Účinky kotvičníku na muže:

 • zlepšení plodnosti
 • zvýšení kvality i kvantity spermií
 • nárůst sexuální touhyKotvicnik-kapsle_1
 • rychlejší regenerace
 • nárůst svalové hmoty

Účinky kotvičníku na ženu:

 • podpora ovulace
 • vyšší šance na dozrání vajíčka a jeho včasné uvolnění
 • zvýšení libida
 • zmírnění negativních klimakterických příznaků
 • zlepšení psychického i tělesného stavu

Obecné účinky kotvičníku:

 • napomáhá při chorobách ledvin, močových cest
 • podporuje regeneraci jater
 • pomáhá při léčbě zánětlivých onemocněních
 • normalizuje zvýšenou krevní srážlivost a regeneruje tkáně
 • zlepšuje cirkulaci krve a pomáhá při léčbě srdeční ischemie
 • snižuje hladinu cholesterolu v krvi, napomáhá při diabetes
 • pomáhá při dně, ušních šelestech, při zrakových poruchách a závratích

Naši zákazníci se nás často ptají, co je vhodné užívat společně s kotvičníkem. My doporučujeme kombinaci kotvičníku a doplňků stravy podporující mužskou plodnost FertilMan. Vše nabízíme i ve výhodném balíčku pro vitalitu muže, který obsahuje oba tyto produkty.

Jaká forma kotvičníku je považována za nejúčinnější?

Tuto otázku si lidé kladou velmi často, proto je na místě objasnit jednotlivé formy zpracování této byliny. Podstata síly této rostliny je v koncentraci účinných látek. To se odvíjí od formy zpracování této byliny.
Nejefektivnějším zpracování byliny kotvičníku je do formy extraktu neboli koncentrátu, ten vzniká na základě louhování samotné rostliny pomocí média, to bývá zejména voda. Silný výluh je následně pomocí speciální technologie sušen na prášek, který se dávkuje do kapslí. Výhodou koncentrátu je jeho mnohonásobně vyšší vstřebatelnost účinných látek než u klasicky nasekané či namleté bylinky. Extrakt o určitém poměru (v našem případě 4:1) se následně plní do kapslí. Vhodné jsou celulózové kapsle, jež ocení zejména vegani, vegetariáni a lidi s vyšší hladinou cholesterolu.
Dalším účinným způsobem, jak zpracovat kotvčiník, je forma tinktury. Ta vzniká extrahováním účinných látek z pupenů či poupat rostlin do směsi etanolu a glycerinu. Tyto tinktury z pupenů řadíme mezi takzvané gemmoterapeutika. Velkou výhodou je, že i když tuto tinkturu rozpustíte v jiném médiu jako je voda nebo čaj, nastane odpaření pouze alkoholu, ale účinné látky zůstanou pořád ve stejné koncentraci, to uvítají zejména lidé, co se alkoholu z určitých důvodu vyhýbají.
Slabší formou kotvičníku je odvar z byliny neboli kotvičníkový čaj. Tato forma kotvičníku je vhodná při vzájemném užívání s koncentrátem či tinkturou, neboť působí jako podpůrný prostředek a zvyšuje účinky extraktů či tinktur na lidský organismus.

Plod kotvičníku zemního

Plod kotvičníku zemního ( Tribulus Terrestris)

Nezapomínejte…
Zázraky se nedějí přes noc. Je prokázáno, že veškeré bylinky a přírodní doplňky stravy mají svou určitou moc, která se však projeví až při dlouhodobém a pravidelném užívání. Tudíž není potřeba hned házet flintu do žita, je potřeba mít pevnou vůli a trpělivost. Účinky bylinek se dostaví v řádu týdnů.