Mezinárodní den žen. Svátek stvořený pro oslavu ženské krásy, která je v každém období života výjimečná. Inspiruje nás k tomu, abychom o sebe pečovaly a umožnily své jedinečnosti vyniknout v celém svém půvabu. Jak se postarat o to, abychom každým dnem rozkvétaly? Jak vnímat své tělo a snažit se o optimální hormonální rovnováhu?

Po celý život prožíváme příběh plný proměn. Procházíme přirozeným procesem, který sepsala zkušená ruka samotné přírody. V průběhu života se ocitáme v jednotlivých cyklech, u kterých dochází k velkým hormonálním změnám. Dost často po letech zjišťujeme, že naše tělo najednou funguje o něco jinak, než předtím. Pokud si ale dokážeme v každém okamžiku udržet svou ženskost, která tvoří naší jedinečnou krásu, přijmeme přirozené změny, budeme milovat své proměny i své tělo a naučíme se o sebe pečovat, budeme se cítit šťastně, sebejistě a samy sebou.

Hormonální rovnováha je základem pro ženskou harmonii

Každý cyklus má svůj typický průběh a zastává v našem životě důležitou roli. Má nás něčemu naučit. Naslouchat svému tělu, učit se poznávat jeho chování a zjistit, jak nejlépe dosáhnout správné rovnováhy. Veškeré cykly jsou svou délkou a podobou dány přírodou. Nemá smysl se je proto snažit obelstít. Naopak nejvíce nám pomůže, pokud je intuitivně sladíme se současným životem.


Oslavme svou ženskou krásu a její výjimečnou tvář tím, že jí věnujeme to nejcennější. Správnou hormonální rovnováhu, která vystihuje naše ženství a umožní nám naplno zářit.


Právě tělesná rovnováha je odpovědí na otázku, jak podpořit svou ženskost v každém slova smyslu. Ženy jsou od přírody něžné, křehké a jemné bytosti, u kterých mají rozhodující slovo hormony. Neviditelná součást těla, která dokáže způsobit viditelné obtíže dotýkající se fyzické i psychické roviny. V průběhu jednotlivých cyklů se může stát, že si hormony jednoduše začnou dělat to, co se jim zlíbí. V tu chvíli není vhodné s nimi bojovat, ale povzbudit je v tom, aby odváděly skvělou práci. Výsledkem bude celková harmonie našeho těla a také jedinečná ženská krása, kterou pocítíme v našem nitru a spatříme ji (a nejen my) také navenek.

Cyklus ženy během života

Jak dosáhnout optimální hormonální rovnováhy?

1. Cyklus dospívání

V okamžiku dospívání se tělo vyvíjí, ženské orgány dozrávají a začíná se upravovat menstruační cyklus. Příprava na plodnou fázi je v plném proudu, proto je obvyklé, že spousta slečen zažívá hormonální bouři, kterou by už nejraději měla za sebou. Projevy dospívání občas nebývají příjemné, přesto bychom je měly přivítat s otevřenou náručí. Jedná se o zásadní období, které nám jednou umožní stát se ženou a v budoucnu také maminkou, což naplní náš život těmi nejkrásnějšími okamžiky. Nechat své tělo pracovat a podporovat ho v jeho snažení je tedy to nejlepší, co v daném cyklu můžeme udělat.

2. Cyklus plodnosti

Z cyklu dospívání pozvolna přecházíme do období, kdy je naše tělo připravené na těhotenství a mateřství. Ačkoliv se zdá, že jsme nyní z hlediska hormonů v poklidné etapě, bývá tomu přesně naopak. Menstruační cyklus sice již získal poněkud lepší řád, přesto nemusí být podle našich představ. Setkat se můžeme s premenstruačním syndromem, emočními výkyvy, bolestivou a nepříjemnou menstruací, kterou může doprovázet i silnější krvácení.

Ženské tělo zažívá v plodném období také řadu jiných změn, které příroda nachystala proto, abychom mohly počít a odnosit své miminko, dopřát mu hodnotnou výživu během kojení, postarat se o něj a pomáhat mu v jeho rozvoji. Těhotenství i mateřství jsou výjimečné role, které se na první pohled zdají být jednoduché a samozřejmé. Skutečnost je ale jiná. Naše tělo musí vynaložit spoustu úsilí, aby v cyklu plodnosti fungovalo tak, jak má. Je proto pochopitelné, že se mu někdy trochu nedaří a bojuje s určitými výkyvy, které zapříčiní problémy s otěhotněním. Důležité je pochopit, jak náročné je pro tělo stát se maminkou a snažit se mu podat pomocnou ruku ve chvílích, kdy samo hledá cestu, jak vytvořit hormonální rovnováhu a umožnit nám poznat krásu mateřství.

Jednou z možností, jak vyrovnat hormonální hladiny, je použití přírodního přípravku Drmek FORTE s vitamínem E, který dokáže řídit i podporovat ovulaci, jež je důležitá pro početí miminka. Blahodárně působí také na regulaci pohlavních hormonů, proto je šikovným pomocníkem pro srovnání menstruačního cyklu. Stejně prospěšný je bylinný extrakt Gynex, který vyrovnává hormonální i psychické výkyvy organismu a zároveň pozitivně ovlivňuje ženskou plodnost. Potěší také schopností předcházet bolestivé, nepravidelné i silné menstruaci, stejně tak PMS.

3. Cyklus menopauzy

Poté, kdy končí plodné období, nastupuje menopauza, která představuje přechod do nového cyklu. Také menopauza je spojena s velkými hormonálními výkyvy, které se ohlašují návaly horka, duševní nepohodou a celou řadou dalších potíží. To, že nyní tělo reaguje takovým způsobem, je zcela normální. Přeci jen v předchozích cyklech pracovalo na plný úvazek a nyní se musí přirozenou cestou uvést do poklidného období, což vyžaduje určitý čas. Naše tělo v tu chvíli nejvíce ocení, pokud se společně s ním pokusíme obnovit hormonální rovnováhu, která se postará o to, aby naše ženská krása nadále rozkvétala.

Velkým pomocníkem pro získání hormonální stability je peruánská Maca Negra FORTE, která se osvědčila nejen u žen toužící po miminku, ale také u žen bojující s příznaky menopauzy. Právě ona dokáže potlačovat nepříjemné symptomy ženského přechodu a přitom účinně regulovat hladiny hormonů.