Stále kojím, nemám menstruaci a chci další dítě

Dobrý den,
jsem 10 měsíců po porodu, kojím jak si dcera řekne a stále nemám menstruaci. Rádi bychom s přítelem měli druhé dítě. Má gynekoložka mi doporučila zmírnit kojení, což dcera špatně snáší… prozatím. Na internetové poradně mi jiné maminky doporučily čaj z drmku obecného, který jsem právě u Vas objednala. Je to dobra volba pro nastartování cyklu? Popr. existuje něco účinnějšího ? Kohyntrelovy čaj již užívám. Předem moc děkuji za odpověď.

P.J. (4.4.2017)

Vážená paní P.J.

V případě, že se u vás nedostavuje menstruace má na to vliv především kojení. Tudíž musíme konstatovat to samé co vaše gynekoložka, tedy zmírnit kojení a vyzkoušet pro dceru jiný druh stravy nebo příkrmy.
Pokud se snažíte o druhé dítě je nejpodstatnější si tento cyklus ustálit. Bez pravidelné menstruace je možnost otěhotnění velmi nízká dá se říct žádná.
Domníváme se, že užívání drmku při kojení není zcela vhodné. Z našeho hlediska doporučujeme macu peruánskou, která pomůže navrátit hormonální stabilitu, ustálit menstruaci a zároveň vyživuje tělo, což je při kojení důležité. Macu je vhodné užívat i po skončení kojení. Napomáhá vrátit tělo do rovnováhy a dodá organismu potřebné živiny. Pití čaje z kontryhele rozhodně není na škodu, protože účinky této bylinky mají blahodárný vliv na dělohu a průběh menstruace. Oba tyto produkty lze vzájemně kombinovat, jelikož se svými účinky velmi dobře doplňují.


Přihlaste se k odběru novinek, slevových akcí a slevových kupónů.