Pracujete na děťátku, ale i přes všechnu snahu se vám nedaří otěhotnět? Viníkem mohou být toxiny, které získaly ve vašem těle přesilu a brání vám v úspěšném početí. Skvělým řešením může být detoxikace, za kterou vás tělo krásně odmění. Nejprve vám dopřeje pocit štěstí při pohledu na dvě čárky a posléze vašemu miminku nachystá útulné prostředí pro jeho zdravý vývoj a růst.

Proč je detoxikace před otěhotněním důležitá?

„Uvádí se, že až 20 % párů má problém s plodností a otěhotněním. Takové problémy často trvají roky. Pokud je detoxikace prováděna pod odborným vedením lékaře a výživového specialisty, pak máme zkušenosti, že i během půl roku se dá tělo doslova „naladit na otěhotnění“, potvrzují na základě provedených výzkumů, statistik a praxe výživový specialista Ing. Martin Škába a lékař funkční a přírodní medicíny MUDr. David Frej, kteří vás provedou článkem o důležitosti detoxikace organismu před plánovaným početím.

Naše tělo je velmi chytré a samo dokáže zhodnotit, v jakém okamžiku je ideální doba pro početí miminka. Jeho cílem je připravit pro děťátko příznivé podmínky a předat mu nejlepší dar do života, kterým je právě zdraví. Očista organismu je u obou rodičů velmi důležitá z důvodu, aby miminko získalo zdravý genetický základ pro život. Pokud oba rodiče podstoupí alespoň půlroční detoxikaci před plánovaným otěhotněním, připraví pro své miminko přívětivé podmínky a tím zvýší šance na brzké početí.

Přítomnost škodlivin snižuje pravděpodobnost otěhotnění

Pokud je organismus maminky příliš zanesen toxiny, může se stát, že tělo zabrání v početí ve snaze ochránit budoucí plod. To samé platí ale také u tatínka, u kterého může být kvalita spermií vlivem toxinům výrazně snížena. Ke splynutí vajíčka a spermie pak nemusí dojít zejména proto, že jsou spermie pro svou kvalitu vyhodnocené jako nevyhovující. Tělo je pak svou přirozenou schopností taktně odmítne. Odborníci ale přichází s dobrou zprávou: „V průběhu několika měsíců se dá díky detoxikaci velmi zlepšit spermiogram.“


Očistění organismu před početím je pro zdraví miminka důležité a představuje obrovský vklad do jeho života.


Jak působí toxické látky na naší plodnost?

„Toxické látky v podstatě ochromují imunitní systém. Buď ho natolik oslabí, že v těle vzniká neúčinná ochrana proti různým infekcím, toxickým látkám anebo je nadměrně stimulovaný, čímž vzniká nevhodná autoimunita. Během takových stavů není tělo připraveno na to, aby došlo ke splynutí spermie s vajíčkem. Pokud k tomu dojde, pak často dochází k samovolným potratům, protože se vajíčko nedovede uchytit v děloze,“ vysvětlují příčinu problémů Ing. Martin Škába a MUDr. David Frej.

Ovlivňují toxiny také stav hormonální rovnováhy?

Opomenout nesmíme ani skutečnost, že toxiny jsou častým důvodem pro rozvoj hormonální nerovnováhy, únavy a snížení libida, což se zákonitě projeví nižší četností pohlavních styků, které by mohly vést k otěhotnění. Mnohdy se po detoxikaci stává, že už krátce po jejím dokončení se rodičům zadaří a spatří dvě vytoužené čárky na těhotenském testu.

 „Problém s hormonálním systémem bývá velmi častý. Ženy mají rozkolísaný hormonální systém, často je problém s nadměrným množstvím kortizolu, který má vliv na vznik zánětu. Zánět je velmi častý příklad toho, že nemůže dojít k otěhotnění. Pokud nejsou nalezeny příčiny jako je neprůchodnost vejcovodů nebo třeba špatný spermiogram, pak zánět hraje obrovskou roli. Nutné je opakování detoxikace formou vylučování určitých potravin. Velký důraz je kladen na střevní trakt, do stravy se přidávají správné poměry mastných kyselin, superpotravin i bylinek. Musí se konzumovat potraviny, které nesmí zatěžovat metabolismus a zároveň mají silnou antioxidační schopnost, aby se v těle eliminovaly zánětlivé procesy,“ objasňují odborníci.

Po celý život jsme vystaveni toxinům, které se do našeho těla dostávají za pomoci našeho životního stylu a také prostředí, v němž žijeme. Jejich přítomnost se projevuje nedostatkem energie, sníženou imunitou, stresem, alergiemi, střevními i trávicími obtížemi, bolestmi pohybového aparátu, vaginálními infekcemi, premenstruačním syndromem i problémem s početím. Toxiny představují pro naše tělo velkou zátěž. Pokud se jich nezbavíme, mohou nás zbytečně připravit o celou řadu nádherných okamžiků a snížit kvalitu našeho života.

 

Které orgány vlivem toxinů nejvíce trpí?

 „Játra metabolizují hormony, které mají vliv na to, aby tělo vylučovalo různé metabolity trávení. Bohužel díky přetíženým játrům pak toxiny z těla nemohou odcházet dostatečně. Kvůli toxinům vznikají i záněty v mozku. Může to mít vliv i na hypofýzu, která ovlivňuje také pohlavní orgán. Množství signálů mezi mozkem a střevy je jedna ku deseti. Neboli střevo vysílá 10x více signálů do mozku než opačně. To znamená, že daleko více řídí střevo mozek než mozek střevo. Spoustu neuropřenašečů se vytváří ve střevech a ne v mozku (například 95 % serotoninu, hormonu štěstí, se tvoří právě ve střevech). Když je ale člověk v nepohodě a trpí stresem, potom většinou ani nedojde k otěhotnění. Stav střevního mikrobiomu je velmi zásadní z pohledu odvodu toxinů z těla. Střevo je také úzce provázáno s játry a ledvinami,“ popisují Ing. Martin Škába a MUDr. David Frej.

Jak detoxikace dokáže podpořit pohodový průběh těhotenství

Miminko si po celou dobu těhotenství bere od maminky vše, co ke svému růstu potřebuje. Pokud si maminka v sobě nese toxiny, následně je předává svému miminku. Nemalý podíl na vývoj plodu má také kvalita spermií ze strany tatínka. V případě, že je jejich kvalita v období početí vlivem toxinů zhoršená, nese si s sebou miminko veškeré škodliviny už od samotného zárodku.

Toxiny jsou navíc schopné k miminku proniknout skrze placentu, čímž se mohou podílet na rozvoji ekzémů, alergií, astmatu, poruch imunitního systému i vzniku onemocnění, nejčastěji nervového systému, který škodliviny poškozují. Detoxikační kúra má velkou vazbu rovněž na hladký průběh těhotenství. Dokáže zminimalizovat riziko předčasných porodů a vzniku infekcí, které by negativně mohly ovlivnit zdraví plodu.


Pečlivá detoxikace představuje jakýsi klidný přístav, díky kterému můžeme snadněji otěhotnět, poté prožít pohodové těhotenství a nakonec po nekomplikovaném porodu spatřit lásku svého života, která se bude těšit velkému zdraví.


Článek jsme pro vás připravili ve spolupráci s odborníky:

 

Ing. Martin Škába
Výživový specialista v oblasti personalizované stravy a lektor ve firmách

Martin je výživový specialista a lektor. Již od roku 2002 se zabývá stravou a jejím vlivem na tělo. Stará se o individuální klientelu, přednáší na kurzech, dělá firemní workshopy a eventy v oblasti zdravého životního stylu, podpory pracovní výkonnosti a vitality.

Webové stránky: www.skaba.cz

 

MUDr. David Frej

MUDr. David Frej
Lékař funkční a přírodní medicíny

David v ČR vystudoval klasickou medicínu (interna), přírodní medicínu a výživu studoval v Albuquerque v Novém Mexiku (USA), v Rakousku a v indické Puně. Ve své praxi se zabývá systémem prevence a léčby chronických civilizačních nemocí, také se věnuji ozdravným pobytům, přednáškám a seminářům. Je autorem mnoha knih: Biologické hodiny (2013), Zánět-skrytý zabiják (2015) a Tučné superpotraviny a oleje (2016) a jiné.