Intimní chvilky jsou příjemnou součástí partnerského života, které nám kromě krásných pocitů předávají mnohem víc. Utužují partnerské vztahy a především nám umožňují prožít jedinečný okamžik – stát se rodiči. Pohodové a ničím nerušené intimní chvilky jsou základem pro kvalitní vztah a značně důležité pro početí. Někdy se ale může stát, že se nečekaně objeví problémy ze strany obou partnerů, jež sníží kvalitu milostného života. Které překážky patří k těm nejčastějším a jak je vyřešit, aby byl milostný akt znovu komfortní?

Co narušuje intimní chvilky u žen?


1) Vaginální suchost

Suchost poševní sliznice je častým jevem, který se tu a tam může vyskytnout. Někdy se může jednat pouze o přechodné potíže způsobené kolísáním hormonů v průběhu cyklu. V jiných případech jsou příčinou zdravotní problémy, vedlejší účinky užívaných léků, používání nevhodných intimních přípravků, špatná životospráva, stres i emoční napětí. Spoustu faktorů dokážeme vlastní silou ovlivnit samy, v případě onemocnění je vždy nutné hledat cestu spolu se svým lékařem.

  • Lubrikační gel Conceive Plus je skvělým řešením nejen tehdy, kdy vás trápí vaginální suchost, ale také v momentě, kdy se snažíte o miminko. Speciální složení zvlhčí poševní sliznici a zároveň usnadní spermiím cestu k vajíčku.

2) Snížené libido

V životě každé ženy občas dochází k poklesu libida. Obvykle je to způsobené únavou a stresem, které přirozeně snižují chuť na intimní chvilky s partnerem. Problém ale nastává tehdy, pokus se pokles libida objevuje častěji nebo přetrvává delší dobu. Důvodem může být jednak psychická zátěž, vedlejší účinky léků (především antikoncepce či antidepresiv), onemocnění, organismus zanesený toxiny, stejně tak výkyvy v oblasti hormonální rovnováhy. Pokud se takové nepříjemnosti dostaví, přistupte k současnému stavu s nadhledem a pokuste se najít ideální řešení. Je pravidlem, že čím více se budete stresovat a trápit nízkou chutí k sexu, tím více se začnou problémy vlivem psychického rozpoložení prohlubovat.

  • Ideálním pomocníkem je peruánská MACA Negra FORTE, která nejenže působí jako afrodiziakum a tím zvyšuje libido, ale také pomáhá vyvážit množství estrogenu a progesteronu. Díky pravidelnému používání posiluje a zlepšuje zdraví pohlavních orgánů.

3) Bolest během styku

Zbystřit byste měla zejména v okamžiku, pokud vaše intimní chvilky doprovází bolest v oblasti genitálu či pánevního dna. Bolesti během styku se vyskytují vlivem vaginální suchosti, nevhodné milostné polohy, ale také mohou být projevem vážnějšího onemocnění. Pokud zaznamenáte bolest při styku v četnějších intervalech, vždy se raději obraťte na svého ošetřujícího gynekologa.

 

S jakými problémy se potýkají muži?


1) Problémy s potencí

Vlivem stresu a napětí může dojít k dočasným problémům s erekcí, které po krátké době většinou vymizí. Jindy za poruchou potence stojí nezdravý životní styl, porucha, abnormalita či dokonce nemoc genitálu. Kvalitu erekce však nejvíce ovlivňují hormony, a to zejména testosteron, prolaktin a také hormony štítné žlázy. V důsledku kolísání hormonálních hladin poté dochází k erektilní dysfunkci, která se ale díky přísunu potřebných látek za krátký čas obnoví.

  • Pro zvýšení potence a také mužské plodnosti je velmi účinný speciální bylinný čaj JUKL Zvýšení potence, který komplexně působí na zdraví pohlavních orgánů a přitom stabilizuje stav mužských hormonů.

2) Nízké libido

Snížené libido se nevyhýbá ani mužům. Stejně jako u žen bývá způsobeno vlivem onemocnění, vedlejšími účinky užívaných léků, stresem i depresemi. U mužů však nejvíce ovlivňuje libido nízká hladina testosteronu, která také určuje chuť na intimní chvilky. Ta se s přibývajícím věkem přirozeně snižuje, ovšem pokud dojde k dramatickému poklesu, je na místě poradit se s praktickým lékařem.

  • Podpořit hormonální aktivitu a činnost pohlavních orgánů můžete za pomoci Kotvičníku zemního FORTE s obsahem vitamínu E, který pomáhá zvyšovat hladinu testosteronu, příznivě ovlivňuje sexuální libido a také zlepšuje kvalitu spermií.

3) Potíže s ejakulací

Neobvyklé nejsou potíže s ejakulací, která je důležitá pro početí miminka. Potíže s vyvrcholením mohou nastat tehdy, pokud je na vině horší fyzický nebo psychický stav. Dost často ale bývá následkem situační deprese v důsledku strachu ze selhání během milostného aktu. Potíže s ejakulací se mohou dostavit jako příznak nestability mužských pohlavních hormonů nebo sexuální poruchy, z nichž nejběžnější je opožděná ejakulace, kdy je pro vyvolání orgasmu nutné abnormálně dlouhé a intenzivní dráždění.

ZDROJ:

https://www.everydayhealth.com/sexual-health/vaginal-dryness.aspx

https://www.healthline.com/health/low-testosterone/conditions-that-cause-low-libido