Vitamín D3 OROFAST 1000 IU sublinguální sprej 150 dávek

Kód: 1010
Neohodnoceno
Značka: Axonia
299 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Víte, že imunita je velice důležitá? Hlavně ve chvílích, kdy se pokoušíte o miminko nebo procházíte náročným obdobím. Vitamín D3 OROFAST je sublinguální sprej, který má rychlé vstřebávání přes sliznici pod jazykem. Vitamín D3 se podílí na procesu dělení buněk, napomáhá udržovat imunitní systém, udržuje normální stav kostí, zubů a činnosti svalů. Působí na vstřebávání / využití vápníku a fosforu, který je potřebný pro růst a vývin kostí u dětí. Sprej mohou užívat děti starší 3 let. Díky jeho příjemné chuti po citrusu a mátě je u dětí velmi oblíbený. 1000 IU vitamínu D3 v jedné dávce. Balení je určeno pro dospělého na 5 měsíců.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamín D3 OROFAST 1000IU - doplněk stravy se sladidlem

Vitamín D3 ve spreji odporučujeme zejména v případech, kdy je vhodné obejít střevní absorbci a zajistit rychlé vstřebávání vitamínu D3 do krve přes sublinguální sliznící bez efektu prvního průchodu játry.

Potřebujete podpořit váš imunitní systém? Vyzkoušejte také sílu čínských hub Reishi/Cordyceps nově v celulózových kapslích. Chcete svému tělu dopřát energii a potřebnou vitalitu? V naší nabídce naleznete macu peruánskou, která je označována jako superpotravina a přírodní zdroj fytoestrogenu. 


 LEGISLATIVA Rádi bychom Vám sdělili všechny účinky bylinek, avšak NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, platné od 14.12. 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení, nám neumožňuje uvádět všechny účinky našich potravinových doplňků ani vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin. 


Jaké účinky má vitamín D3?

* povolené účinky dle platné legislativy

  • Vitamín D3 - podílí se na procesu dělení buněk, napomáhá udržovat imunitní systém, udržuje normální stav kostí, zubů a činnosti svalů, působí na vstřebávání / využití vápníku a fosforu, který je potřebný pro růst a vývin kostí u dětí.

Dávkování a způsob užití

Složení:

Voda; emulgátor: polyoxyethylensorbitanmonooleát (polysorbát 80); zahušťovadlo: glycerol; triglyceridy se středním řetězcem; antioxidant: estery mastných kyselin s kyselinou askorbovou; vitamín D (cholekalciferol); ochucovadla; konzervační látka: sorban draselný; regulátor kyselosti: kyselina citronová; sladidlo: sukralóza.

Dávkování

Před použitím lahvičku protřepejte. Tlakem na píst vstříkněte emulzi do úst, nejlépe pod jazyk (sublinguálně). Ponechte emulzi v ústech, aby se mohla vstřebat. Nepolykejte. V případě nutnosti aplikace vícero vstřiků v jeden den, doporučujeme zachovat mezi jednotlivými vstřiky dostatek času ke vstřebání emulze z předchozího vstřiku. Polknutí emulze není na závadu, nicméně se tímto ztrácí výhoda této aplikační formy.

Obvyklá denní dávka pro dospělé a děti od 12 let je jeden vstřik (1000 IU/25 µg cholekalciferolu), nebo odpovídající dávka podaná v delších časových intervalech, např. jednou týdně, jednou za 14 dní, nebo jednou měsíčně.

U dětí starších 3 let je obvyklá denní dávka 500 IU cholekalciferolu, čehož se dosáhne aplikací 1 vstřiku obden.

Jedna dávka (jeden vstřik) sublinguálního spreje VITAMÍN D3 OROFAST® 1000 IU obsahuje 1000 IU vitamínu D3. Denní dávka cholekalciferolu se stanovuje individuálně s přihlédnutím k věku, životnímu stylu, stravovacím návykům, nadváze či obezitě, aktuální intenzitě slunečního záření či barvě pleti.


Upozornění

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Uchovávejte mimo dosah dětí mladších tří let. Nepoužívejte v případě přecitlivělosti nebo nekompatibility s kteroukoliv složkou výrobku.   

Důležité informace

Balení: Sublinguální sprej - 30 ml/150 dávek

Skladování: Uchovávejte na chladném a suchém místě chráněném před zdroji tepla. Neužívejte, pokud je obal poškozený.

Spotřebujte do: Spotřebujte do data uvedeno na obalu. Minimální trvanlivost: Datum trvanlivosti je uvedena na obalu. Neužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Dodavatel: AXONIA, a.s. www.axonia.cz 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny
Záruka: Výrobek má trvanlivost 36 měsíců od data výroby. Datum trvanlivosti je na obalu vyznačeno MM/YY (měs
Hmotnost: 0.07 kg
? FAQ-1: Proč je vhodné užívání vitamínu D?
? FAQ-2: Proč se musí stříkat orofast pod jazyk a nesmí se polykat?
? FAQ-3: Můžu užívat Orofast v těhotenství?
? FAQ-4: Užívala jsem Vigantol, můžu teď užívat Orofast?
Položka byla vyprodána…