Využijte akci testování plodnosti s -15% slevou

Babystart FertilCheck test ženské plodnosti 2 ks

Kód: TP03
319 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

FertilCheck test (FSH) je jednoduchý screeningový test, který ženám umožňuje určit zda mají sníženou plodnost. Fertilcheck detekuje zvýšené hladiny FSH (folikulostimulační hormon) z moči pro diagnostiku menopauzy či snížené plodnosti ženy v pohodlí domova. Určeno pro sebetestování in vitro. Fertilcheck test ženské plodnosti je zdravotnickým prostředkem, před použitím pečlivě čtěte příbalovou informaci. 2 ks balení. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Test ženské plodnosti Fertilcheck - zdravotnický prostředek

Test ženské plodnosti FertilCheck vám v pohodlí domova pomůže ověřit vaši plodnost. Ukazatelem ženské plodnosti je pohlavní hormon FSH a FertilCheck na základě jednoduchého testu určuje přítomnost tohoto hormonu v moči.

Co je FSH?

FSH je glykoproteinový hormon. Podporuje fyziologickou funkci u žen, vyvíjí růst endometria, ovulace, stimuluje folikuly a spermatogenezi u mužů. Během menstruačního cyklu se u žen FSH mění. Těsně před ovulací se dá vypozorovat zvýšení LH a FSH hormonů. Po ovulaci a prasknutého folikulu rpzvinuté žluté tělísko vylučuje hormony, kteér kontrolují koncentraci FSH ( estradiol, progesteron)

V naší nabídce naleznete také test mužské plodnosti Fertilcount2 nebo zvýhodněnou sadu testy plodnosti pro páry. Vyšly vám špatné výsledky? Vyzkoušejte ADIEL kotvičník zemní 90 kapslí přispívající k hormonální aktivitě.

Pro koho je test vhodný?

 • Pro ženy s nepravidelnou menstruací
 • Pro ženy s věkem vyšším než 35 let
 • Pro ženy, které nemohou delší dobu otěhotnět

Kdy test provádět?

Doporučuje se provést testování již první den cyklu (3 dny po začátku menstruace) a druhý test o 7. dní později. Pro co nejpřesnější výsledek je vhodné použít první ranní moč.


Návod k použití

Pro co nejpřesnější výsledek je vhodné použít první ranní moči. Testování provádějte v pokojové teplotě 10°C -30°C

 1. Vyjměte FSH test z ochranného obalu a opatrně sundejte ochranný kryt.
 2. Nasměrujte absorpční špičku směrem dolů do proudu moči na nejméně 10 sekund. Pod proudem moči musí být všechna testovací pole.
 3. Znovu uzavřete ochrannou krytkou a umístěte do vodorovné polohy a vyčkejte na výsledek testu.
 4. Výsledky čtěte za 10 minut. Nečtěte výsledky po více než 15 minutách

Jak správně číst výsledky z testu plodnosti?

Pozitivní výsledek - testovací čárka (T) je stejné, nebo tmavší barvy než kontrolní čárka (C). Pozitivní výsledek znamená, že máte vysokou hladinu hormonu FSH. Pokud je váš výsledek pozitivní, opakujte test znovu za 5-7 dní. Je-li opět pozitivní, doporučujeme vám navštívit lékaře.

Pokud jsou oba testy pozitivní znamená to, že máte vysokou hladinu FSH hormonu. Vysoká hladina FSH se nejčastěji objevuje u žen s předčasnou menopauzou nebo u žen s nepravidelnou menstruací. Pokud se snažíte otěhotnět, navštivte svého lékaře nebo odborníka.

 

Negativní výsledek - testovací čárka (T) je světlejší než kontrolní čárka (C), nebo se neobjeví vůbec. Negativní výsledek znamená, že nemáte vysokou hladinu hormonu FSH, a to je dobrý předpoklad k otěhotnění. Pokud je váš výsledek negativní, ale máte nepravidelnou menstruaci nebo příznaky menopauzy, doporučujeme vám navštívit lékaře.

Neplatný výsledek - neobjeví se žádná čárka.

 


Upozornění

Čtěte pozorně příbalový leták před použitím testu. Nepoužívejte test po době exspirace, uvedené na obalu. Skladujte při teplotě (4°C - 30°C) Nenechávejte test v chladné místnosti (mrazu). Nepoužívejte, pokud je obal poškozen. Uchovávejte mimo dosah dětí. Test je určen pouze pro vnější použití, nepoužívejte vnitřně. Neotvírejte test dříve, nežli si přečtete veškeré instrukce k použití.

Omezení

Užívání antikoncepce může ovlivnit výsledky testů. Hormonální substituce, estrogenové léky a jiné hormonální léky, mohou ovlivnit hladiny FSH a tím může vést k neplatným či zkresleným výsledkům testování. Nádory, porucha hypofýzy můžou vést ke snížení FSH, což může zapříčinit neplatný či zkreslený výsledek testu.

Důležité informace

Diagnostický zdravotní prostředek je určený pro sebetestování in vitro ve shodě s nařízením č. 56/2015 Sb. O technických požadavcích na diagnostické zdravotnické prostředky in vitro

 1. Stejně jako u všech diagnostických testů by konečná diagnostika neměla vycházet z výsledku jednoho testu, pro potvrzení výsledku vyhledejte svého ošetřující lékaře.
 2. Před provedením tohoto testu si pečlivě přečtěte návod k použití.
 3. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na ochranném obalu.
 4. Test nepoužívejte opakovaně. Po jednom použití jej zlikvidujte. S použitým materiálem zacházejte tak, jako by byl potenciálně infekční.
 5. Nepoužívejte, pokud je ochranný obal poškozen nebo po vypršení data spotřeby.
 6. Nedotýkejte se absorpční špičky.
 7. Po otevření ochranného obalu je test k okamžitému použití. Dlouhodobé vystavení vlhkosti může test znehodnotit a vést tak k neplatným výsledkům. Po otevření použijte nejdéle do 6 hodin.
 8. Zabraňte kontaktu s pokožkou.
 9. UCHOVÁVEJTE MIMO DOSAH DĚTÍ.

Obsah balení

Balení: 2x bílé umělohmotné testy, každý balený zvlášť v ochranné fólii. Návod k použití.

Balení NEOBSAHUJE testovací materiál (kelímek na vzorek moči)

Skladování

Testovací soupravu skladujte při pokojové teplotě (4°C - 30°C) v uzavřeném a neporušeném ochranném obalu do data exspirace. Testovací soupravy by měly být chráněny před přímým slunečním zářením, vlhkostí a teplem. Chraňte před mrazem.

Test nepoužívejte opakovaně. Po jednom použití jej zlikvidujte. S použitým materiálem zacházejte tak, jako by byl potenciálně infekční.

Spotřebujte do: Spotřebujte do data uvedeného na obalu. Nepoužívejte po datu spotřeby.

Distributor: ADIEL, s.r.o., V Cibulkách 359/52, 150 00 Praha 5, IČ: 01388665. www.otehotnet.cz 

Výrobce: Research & Innovation centre, Babystart Ltd. Finch Close, Nottingham UK NG7 2NN. babystart.co.uk 

ce fertilcheck


Informace pro lékárny

Tento výrobek si můžete objednat i ve své lékárně. Pokud lékárny nemají produkt skladem, lze vyžádat objednání. Lékárny mohou tento produkt objednávat přes lékárenský velkoobchod Phoenix a.s. pod následujícími kódy.

APA kód: 2470343

PDK kód: 2470343 

EAN kód: 5060258800130

Doplňkové parametry

Kategorie: Testy plodnosti
Záruka: Výrobek má trvanlivost 36 měsíců od data výroby. Datum trvanlivosti je na obalu vyznačeno MM/YY (měs
Hmotnost: 0.04 kg
Dle Problému: Nevím, jestli jsem plodná/ý
Určeno: Ženy
? FAQ-1: Jak test probíhá?
? FAQ-2: Kdy mohu test použít?
? FAQ-3: Jak poznám, že test fungoval?
? FAQ-4: Obdržel jsem pozitivní výsledek. Mohu přestat užívat antikoncepci?
? FAQ-5: Jak citlivý je FertilCheck Female Fertility Test?
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: