Výjimečná Letní sleva -20% na objednávky nad 1299Kč. Slevový kód: LETO. Neplatí pro Nosifol.

Andělika lékařská

Nadýmání,Žaludek,Játra,Slinivka,Srdce

Latinský název: Archangelica officinalis

 Andělika lékařská a její činky:

 Andělský kořen obsahuje přes 40 účinných látek, díky kterým je považována za jednu z nejvíce léčivých bylin vůbec. K hlavním látkám patří zejména silice, tanin, hořčiny, flavonoidy, organické kyseliny nebo furanokumariny.

  • Podpora trávení – povzbuzuje chuť k jídlu, stimuluje tvorbu žaludečních žláz, tlumí nadýmání
  • Dýchací ústrojí – tlumí průduškový kašel, usnadňuje odkašlávání
  • Posílení organismu – zmírňuje migrénu, podporuje nespavost, podporuje imunitní systém 
  • Pohybový aparát – působí proti bolesti svalů a kloubů, při zevním užití v podobě koupele má vliv na revma 
  • Původ: Výskyt anděliky hojně zaznamenala severozápadní Evropa, následně Island a Skandinávie. Pěstována byla převážně za účelem léčení, za dob středověku sloužila k odstranění jedu z těla.

Charakteristika: Andělika lékařská známá také jako dehel lékařský je dvou či víceletá bylina z čeledi miříkovitých dorůstající až 3 metry. Má dutou, kulatou a rýhovanou lodyhu a ostře pilovité listy. Z byliny je nejčastěji využíván její kořen, který se zpracovává ve formě sušeného extraktu nebo tinktury.

Sbíraná část: kořen, nať, semena

Upozornění: Bylina není vhodná pro dlouhodobé užívání ani užívání nadměrného množství. Může dojít k předávkování, které vede k poškození ochranné vrstvy kůže a následné alergické reakci.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení