Výjimečná Letní sleva -20% na objednávky nad 1299Kč. Slevový kód: LETO. Neplatí pro Nosifol.

Řepík lékařský

Žaludek,Dýchací cesty,Močové cesty

Latinský název: Agrimonia eupatoria

Řebříček obecný a jeho účinky:

  • Řepík lékařský účinkuje svíravě, protizánětlivě, dezinfekčně a proti průjmům. Zvyšuje sekreci, vylučování žluči a pomáhá vylučovat moč.
  • Pomáhá léčit katary žaludku, žlučníkové potíže, používá se jako kloktadlo při bolestech v krku, přidává se i do relaxačních koupelí.
  • Dále jsou uváděny příznivé účinky proti některým bakteriím. Třísloviny spolu s flavonoidy a silicí mají protizánětlivé účinky.
  • Užívá se i proti souchotím a proti neduhům močových cest.
  • Odvar se pije jako lék při všech prsních a plicních neduzích, katarech nebo jako kloktadlo při bolesti v krku a chronických zánětech horních cest dýchacích.
  • Je doporučován jako doplněk léčby při průjmech, zánětech sliznic, poruchách udržení moči, zánětu močového měchýře, chronických zánětech žaludku a dvanáctníku.

 Původ: Roste ve velké části Evropy, v jihovýchodní Asii a Severní Americe, v Mexiku. 

Charakteristika: Celá rostlina je tmavě zelená s četnými měkkými chlupy. Měkkými chloupky pokryté plody rostliny se přichytávají na jakékoliv zvíře nebo osobu, která přichází do styku s rostlinou. Květy mají kořeněnou vůni, připomínající meruňky. Vytrvalá bylina až 60 cm vysoká. Možno pěstovat ve skleníku i na zahradě, vyžaduje slunné stanoviště.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení