Vilcacora

Klimakterium,Menstruace,Imunita

 Latinský název: Uncaria tomentosa

Vilcacora a její účinky:

  • Mezi hlavní účinky na lidský organizmus můžeme počítat účinek protirakovinný, protizánětlivý, antivirový, antiepileptický, imunomodulační a imunostimulační, antioxidační a detoxikační, snižuje hladinu krevního tlaku, působí též jako antiarytmikum.
  • Další dobré zkušenosti přinesla kombinace v léčbě artrózy, bolestí různého původu, u lupénky a jiných kožních onemocnění, v menopauze, při vředovém onemocnění žaludku, vysokého krevního tlaku, špatné funkci jater např. po žloutence, dokonce i při onemocněních jako je deprese , stavy úzkosti, menstruační poruchy, hučení v uších, hemeroidy, křečové žíly, astma, cukrovka, atd. Výsledky výzkumu ukázaly, že extrakty z Vilacory vyvolávají apoptozu a silně brzdí růst rakovinných buněk rakoviny plic, vaječníků, kůže, nádorů mozku, střeva, žaludku, také leukémie a lymfomů typu B, blokují specifická vazebná místa receptorů ženských pohlavních orgánů, stimulují fagocyty k produkci cytokinů (to jsou látky, které významně regulují imunitní systém).
  • Navíc působí cytoprotektivně na epiteliální buňky vystavené škodlivým faktorům, tzn., že chrání epiteliální buňky před změnami vedoucími k nádorovému bujení, u sliznice zažívacího ústrojí zabraňují vzniku vředové choroby.

Původ: Amazonie, střední Amerika (Peru, Brazílie, Ekvádor, kolumbie, Venezuela, Honduras, Belize)