Může užívat čaje na plodnost i partner?

Dobrý den,
mohu poprosit o radu. Zda čaje může užívat i manžel nebo zda jsou určeny jen ženám. O druhé miminko se snažíme několik let, ještě než bychom se vrhli na umělé oplodnění bychom chtěli zkusit ještě nějakou bylinnou cestu. Manžel má slabší spermiogram. Já mám cyklus pravidelný, ovulace těž probíhá v pořádku a přesně. Děkuji R.C.

 

Vážená R.C.

Užíváním čaje rozhodně nic nezkazíte, avšak je důležité vybrat vhodný čaj pro vašeho manžela. My doporučujeme 3 měsíční sadu pro muže s kotvičníkem (jedná se cenově výhodné balení, lze však produkty koupit i zvlášť). Tato sada obsahuje čaj pro muže na zvýšení potence, kotvičník forte, který obsahuje bylinku kotvičník zemní. Kotvičník zemní podporuje pohlavní orgány a hormonální aktivitu. Vitamín E, který je obsah'hem produktu Kotvičník forte chrání buňky před volnými radikály. Dále sada obsahuje vitamíny FertilMan s L-Taurinem pro doplnění potřebných vitamínů a minerálů. 

V nabídce máme i náplasti na varlata FertilMate, které snižují teplotu varlat a tím zvyšují životaschopnost spermií.
Dalším vhodným přípravkem je i lubrikační gel Conceive Plus na podporu početí, který vytváří přátelské prostředí (díky kalciu) pro spermie při cestě k vajíčku.
Z vašeho hlediska se vše zdá v pořádku, proto bych se u vás soustředila na výživu těla. Na to je vhodná Maca pure. Bylinný kořen maca peruánská je řazena mezi superpotraviny, podporuje hormonální rovnováhu, je přírodním fytoestrogenem.