Po vysazení antikoncepce nedostávám menstruaci.

Dobrý den,
je mi 30 let a snažím se otěhotnět. Ve 22 letech jsem vysadila antikoncepci, od té doby jsem nedostávala menstruaci bez vyvolání injekcí a potom Clostilbegytu. Když jsem se s předchozím partnerem rozešla, doktor mi doporučil antikoncepci, abych "své dny" dostávala pravidelně. Kývla jsem na to ve 26 letech na jeden rok, od 27 let jsme bez antikoncepce, stále bojuji s tím, že nedostávám menstruaci. Narazila jsem na kontryhelový čaj, díky němu jsem to zvládala bez lékařů. Teď ale nezabírá ani pravidelné pití kontryhele, zkoušela jsem i gynex ale nic. Nevím, co by mi pomohlo a bojím se, že mě doktorka zase bude chtít napráškovat. Možná bych měla dodat, že mám větší nadváhu, ale úspěšně pomalu hubnu. Vím, že váha může být příčina, ale chvíli potrvá, než ji snížím, potřebovala bych poradit co zkusit do té doby a předejít lékařské chemii. Děkuji K.T.

 

Vážená K.T.
vaše situace nás velmi mrzí, ale přesný problém určit nedokážeme, jelikož faktoru proč je perioda nepravidelná může být spoustu.
Ze zkušeností můžeme doporučit Hemann Femigard, který obsahuje řebříček přispívající k menstruačnímu komfortu ženy. Co se týče kontryhelového čaje, tak rozhodně s užíváním nepřestávejte. V naší nabídce ho nabízíme buď v podobě sypané natě nebo jako tinkturu. Při společném užívání s Femigardem může mít ještě lepší účinky a efekt působení. Změna vašeho životního stylu a hubnutí je také určitě na místě, důležité je však veškeré věci konzultovat s profesionálem, aby nedošlo ke zhoršení.