Před rokem jsem vysadila antikoncepci a nemůžu otěhotnět.

Dobrý den,
nemůžu otěhotnět, před rokem jsem vysadila antikoncepci, tak bych prosila nějakou radu. Asi na to jen moc myslím předem děkuji.
M.H.

Vážená paní M.H.

Jak sama píšete, takže těžko odhadnout, kde je problém. Vaši plodnost i plodnost partnera můžete jednoduše v pohodlí domova otestovat, nabízíme rychlé a ověřené testy plodnosti. V každém případě vždy doporučujeme správnou výživu (nabízíme vitamíny FertliCare) a posílení pánevního dna (cvičení na podporu plodnosti dle Ludmily Mojžíšové). K tomu je vždy dobré užívat bylinný čaj na podporu plodnosti.
Druhým zásadním krokem při plánovaném rodičovství je důležitá kontrola ovulace. Vyzkoušejte si ovulaci spočítat na naší ovulační kalkulačce a zároveň ji hlídejte ovulačními testy. Pokud byste viděla, že ovulace neprobíhá nebo je příliš slabá, doporučuji užívat drmek, který zajišťuje menstruační komfort.
Zároveň vždy doporučuji ověřit u vašeho gynekologa, zdali se vajíčko opravdu v době ovulace uvolňuje. Často se tělo tváří, že ovulace probíhám, hormony pracují ale vajíčko se neuvolní, proto takovéto doporučení.
Také můžete vyzkoušet Macu horskou, která podporuje rovnováhu hormonálního systému. Nabízíme také gel na podporu početí, který přispívá k snazšímu oplození vajíčka a zvyšuje pravděpodobnost početí.