Využijte akci testování plodnosti s -15% slevou

INDIÁNKY - 1. Nezisková organizace zabývající se (ne)plodností v ČR

Je to příběh, který začal jednoduchým pocitem - "Proč má v 21. století syndrom polycystických ovárií (pcos) tak malou známost? Proč se o něm tak málo mluví, když moderní medicína nabízí řešení pro téměř všechno? Kdo bude hájit práva žen a jejich zdraví?"

Toto začínající povídání následovalo na sociální síti: "Mám pcos. Chtěla bych něco udělat, ale zdá se, že nikde není dostatek informací. Možná bychom měli začít mluvit o tom, co prožíváme. Kdo se přidá?"

A tak se narodil projekt Indiánky. První setkání dvou zakladatelek - Káji a její kamarádky Anny - bylo takřka magické. Horký letní den v Praze, v chaosu a shonu 21. století, se potkaly dvě duše, které cítily, že mají společný cíl.

Snímek obrazovky 2023-09-01 v 15.41.37

Rychle začaly pracovat na webu, sbírat informace, psát články, a všechno to šlo tak přirozeně, jako by bylo předurčeno. Proč právě "Indiánky"? Protože toto slovo nese v sobě sílu a spojení s přírodou, ženstvím a odvahou.

Hlavním cílem projektu Indiánky je otevřít témata spojená s plodností a (ne)plodností, která jsou často tabuizována. Jedním z hlavních úkolů je poskytovat osvětu a informace o syndromu pcos, endometrióze, předčasné menopauze, hormonální nerovnováze a dalším ženským zdravotním otázkám.

Endometrioza CZ

Projekt Indiánky také nabízí prostor pro sdílení osobních příběhů, radostí, inspirace a vzájemné podpory mezi ženami, které procházejí podobnými zážitky. Chce být místem, kde se nemusíte bát mluvit o svých problémech, protože víte, že nejste sami.

Koupí FERTILILY kalíšku a gelu přispějete neziskové společnosti Indiánky na osvětu hormonální nerovnováhy, pcos, endometryózy a neplodnosti.

Indiánky věří, že síla pro změnu spočívá v osvětě, vzájemné podpoře a vědomí, že nejste samy v boji za své zdraví. Chtějí pomáhat ženám ve vyrovnání se s těmito problémy a přinášet jim odvahu a sounáležitost. Jsou to "indiánky", které v sobě nesou sílu a připomínají nám, že jsme zdravé.

PCOS CZ

Celý tento příběh je o víře, že každá žena může najít cestu ke svému zdraví a štěstí. Indiánky jsou tu, aby tuto cestu usnadnily - jak vám, tak sobě.

 

Zdroj: https://indianky.cz