Využijte akci testování plodnosti s -15% slevou

PLÁNUJETE POČETÍ MIMINKA? NALAĎTE SE NA TU SPRÁVNOU NÁLADU

Psychická pohoda je pro početí miminka stejně důležitá jako dobrá fyzická kondice. Jak se naladit na tu správnou atmosféru?

V okamžiku, kdy jste se s partnerem shodli, že založíte rodinu, přišlo jedno z nejkrásnějších životních rozhodnutí. U některých párů bývá početí miminka zcela nekomplikované, v jiných případech to tak snadné být nemusí. V každém případě je ale dobré vědět, co vám nepochybně prospěje ve chvíli, kdy se začínáte snažit o děťátko. Na co se zaměřit?

Pro početí miminka si vyberte ideální čas

Psychická pohoda je jedna z nejdůležitějších věcí, která kormidluje vaší snahu o početí miminka. Stres, pocit napětí, vyčerpání anebo deprese. Přesně to negativně ovlivňuje duševní kondici, která ve většině případů funguje jako neviditelná brzda ve vašem snažení. Je proto důležité si pro početí miminka vybrat vhodnou dobu, kdy vaše myšlenky budou naladěné na pohodovou atmosféru. Skvělým příkladem je období Vánoc, které jsou svátkem lásky, pohody a klidu. V tu chvíli neřešíme problémy všedních pracovních dnů. Jsme tu jen pro sebe a svou rodinu, se kterou při pečení cukroví, balení dárků a zdobení stromečku připravujeme vše podstatné pro nejkrásnější svátky v roce. A právě takové pohody je třeba využít. Naše i partnera mysl je v tu chvíli vyrovnaná, očištěná od problémů a dostatečně zklidněná, zkrátka ideálně připravená na početí miminka.

couple

Nezapomínejte na dostatečný relax i odpočinek

Vánoční svátky jsou jako přímo stvořené nejen pro harmonii psychiky, ale také pro relax i odpočinek, který je pro početí miminka rovněž nesmírně důležitý. Ostatně vždy platí, že fyzická kondice jde ruku v ruce s tou duševní. Dopřejte si proto pravidelný spánek, volný čas využijte na procházky s partnerem, přečtěte si hezkou knížku a vymyslete další činnosti, u kterých se třeba spolu zasmějete nebo si jen tak odpočinete. Důležité hlavně je, abyste byli spolu. Usměvaví a pozitivně naladěni.

Využijte volný čas na cvičení

Ačkoli jsou vánoční svátky spojené s přípravami, určitě si alespoň trochu času vyčleňte i na nějaký ten pohyb, který prospěje nejen tělu, ale i duši. Nemusí přitom jít o nic velkého. I malá procházka napříč lesní cestou nebo lehké cvičení inspirované jógou dokáže zázraky. Vaše tělo se tím krásně protáhne, uvolní a prokrví. Spolu s tím můžete spojit také cvičení podle Ludmily Mojžíšové, které je obecně doporučované u žen toužící po miminku. Jeho osvojení se ostatně bude hodit nejen v rámci snažení o potomka, ale i po porodu, kdy je zapotřebí zpevnit pánevní svalstvo a také ochablé břišní svaly.

yoga

Pojměte stravování trochu jinak

Představa, že si o vánočních svátcích nezobneme cukroví nebo se budeme se smutným výrazem koukat na bramborový salát, který bychom jíst neměly, je téměř nepředstavitelná. Zdravý životní styl je sice klíčem k rychlému a snadnému početí miminka, avšak pojďme se na to podívat z trochu jiného úhlu. Pro spoustu žen je velké odpírání si něčeho, co mají tolik rády, poněkud stresující a pokud už si něco takového dopřejí, nastanou výčitky svědomí. Nebojte se proto zhřešit a klidně si užijte talířek cukroví, na které jste se celý rok těšily. Buďte zkrátka v pohodě, spokojená a bez výčitek svědomí.

Na co bychom ale zapomínat rozhodně neměly, jsou vitamíny, které je vždy vhodné doplnit a v případě, že plánujete početí miminka, to platí dvojnásob. Prospějí nejen ženám, ale také budoucím tatínkům.

Ideální vitamíny pro muže

Muži by se měli zaměřit zejména na dostatečný přísun kyseliny listové (ideálně folátu), vitamínu E, jež funguje jako silný antioxidant a také zinku, který přispívá k normální plodnosti a reprodukci. Od věci však není také zásobení se selenem, hořčíkem, vitamíny skupiny B, vitamínem C, L-karnitinem i L-argininem.

Většinu těchto složek můžete objevit v produktu FertilMan či Yarilo Man.

 
 

Ideální vitamíny pro ženy

V případě žen je vůbec nejlepší spolehnout se na kombinaci kyseliny listové, vitamínu D3, vápníku, vitamínu B6 a B12, vitamínu C i magnézia. Zatímco kyselina listová přispívá ke správnému růstu zárodečných tkání a podílí se na správném procesu dělení buněk během těhotenství, vitamín D3 pozitivně působí na proces dělení buněk, udržuje zdravý imunitní systém a udržuje normální stav kostí, zubů, tkání i svalů. Za zmínku také stojí aktivní folát Quatrefolic®, který je okamžitě účinný v lidském organismu. Podílí se na procesu dělení buněk a také podporuje růst zárodečných tkání během těhotenství. Nízká hladina folátu u těhotných žen je rizikovým faktorem pro vznik vad neurální trubice u vyvíjejícího se plodu. Vitamíny je pak dobré užívat minimálně jeden měsíc před plánovaným početím.

Některé z těchto vitamínů jsou obsaženy v produktech ADIEL FERTIL MUM 1, YARILO Mg i YARILO einstein 1.

V závěru vám chceme popřát krásné a pohodové prožití Vánoc a především, aby se vám během nich splnilo vaše přání – povedlo se početí vytouženého miminka.