Porcované čaje ADIEL za 89Kč. Využijte sílu bylinek.

PROJDĚTE SPRÁVNOU DETOXIKACÍ KROK ZA KROKEM

Detoxikace pomáhá vytvořit ideální podmínky pro početí miminka. Jak během očisty správně postupovat?

Co je základem správné detoxikace?

Základem je vždy individuální přístup. Každý je jiný. Správné je, pokud je klient vyšetřen lékařem a následně spolu s výživovým specialistou nastaví postupy a procesy, jak podpořit tělo, aby mohlo lépe dosahovat homeostázy. Obecné rady nefungují. Pro někoho může být vhodné něco, co tomu druhému ublíží. Strava i pitný režim jsou vždy základem. Nemá ale smysl držet jeden den půst a druhý den sníst a vypít všechno možné. Stejně tak není vhodné jeden den v měsíci provádět určité kůry nebo konzumovat speciální doplňky stravy i bylinky, a po zbytek měsíce se stravovat nevhodně. Detoxikační proces je cesta na několik měsíců. Záleží na to, s čím klient přichází a v jakém stavu je jeho organismus,“ vysvětluje výživový specialista Ing. Martin Škába.

„Pokud tělo nedovede odvádět toxiny pomocí stolice, potu, moči a dechu, pak nejvíce trpí kůže. Takže i skrze kůži na těle, stav pokožky a vzhledu obličeje se dá zjistit, zda tělo již vysílá varovné signály z hlediska špatného fungování odvodu toxinů z těla,“ říká Ing. Martin Škába.

detox2

Zásady zdravé detoxikace

   • Dodržujte detoxikační jídelníček
   • Pijte dostatečné množství tekutin
   • Podpořte své tělo přírodními přípravky
   • Věnujte si každý den fyzickou aktivitu
   • Dopřejte si kvalitní spánek
   • Pravidelně odpočívejte a relaxujte


Během detoxikace se naše tělo zbavuje všech jedovatých toxinů. Aby byla očista těla účinná, je zapotřebí pečovat o něj několikaměsíční detoxikací a pracovat na tom, aby očista organismu byla kvalitní a dokonalá.

1) Detoxikační jídelníček

Detoxikační jídelníček je výbornou inspirací pro zdravý a vyvážený způsob stravování. Obsahuje lehkou a dobře stravitelnou stravu, ve které chybí tučná a smažená jídla, stejně jako potraviny s obsahem bílé mouky a rafinovaného cukru. V detoxikačním jídelníčku byste měli předat hlavní slovo pokrmům, jež jsou připravené z čerstvých surovin. Každý den si dopřejte dostatek ovoce a zeleniny. Součástí detoxikačního jídelníčku by měly být luštěniny, cereálie, ořechy, semínka, vejce a mléčné výrobky a libové maso včetně ryb.

Jaký dopad má naše zdraví příjem cukru?

„Zvýšená hladina krevního cukru a jeho kolísání bývá nesmírný problém, protože většina populace konzumuje během dne vysoké dávky sacharidů. Z nevhodné stravy a špatného nutričního timingu pak dochází k velkému kolísání hladiny krevního cukru a vyčerpávání nadledvinek. Vysoké dávky sacharidů přispívají k rozvoji kvasinek a vzniku kandidózy. To jsou stavy, kdy organismus spíše potřebuje přežít, než aby mohlo dojít k otěhotnění,“ popisuje důsledek vysokého příjmu cukrů MUDr. David Frej.

Místo rafinovaného cukru můžete využít přírodní sladidlo STEVIOLA, které je vhodné i tehdy, když si pečlivě hlídáte svůj jídelníček. Jeho nesmírnou výhodou je i skutečnost, že ho bez problémů mohou užívat také diabetici a celiaci.

Může být zvýšený příjem cukru důvodem neplodnosti?

„Hladina krevního cukru má vliv nejenom na hmotnost, ale i na dlouhověkost, protože se zjistilo, že inzulin se při zvýšené konzumaci sacharidů trvale zvyšuje. Pokud má člověk dlouhodobě zvýšenou hladinu inzulinu, pak to urychluje stárnutí organismu, narušuje hormonální systém a může ovlivňovat poruchy otěhotnění tím, že jak inzulin podporuje ukládání tuku, pak také ukládá do těla toxické látky. Právě to může být jedna z příčin, proč nedojde k otěhotnění,“ říkají odborníci.

Jaké potraviny jsou během detoxikace vhodné?

„Umět si složit pokrmy, správně nastavit nutriční timing a vědět, jaké potraviny mají být konzumovány pro daný metabolický typ je velmi individuální. Obecně se doporučují zeleninové šťávy, ořechy a semínka. Pokud ale máte na takové pokrmy potravinovou intoleranci, budete tyto potraviny konzumovat a využívat pouze obecných rad, pak si můžete velmi ubližovat. Sám jsem si nechal vyšetřit potravinové intolerance i geny a podle toho mám nastavenou stravu – přesně vím, které potraviny jsou pro mě lékem a které jedem. Tento přístup je nezbytný, jinak nemůže docházet k podpoře detoxikace těla,“ radí výživový specialista Ing. Martin Škába.

2) Pitný režim

Hlavní myšlenkou detoxikace je odplavit z těla všechny jedovaté zplodiny. Během dne byste měli vypít alespoň dva litry tekutin. Jedničkou ve světě detoxikace je čistá voda, 100% ovocné a zeleninové šťávy bez přidaného cukru naředěné vodou a bylinné čaje. Při detoxikaci zcela vynechejte slazené a perlivé nápoje, stejně jako kávu i alkohol.

pitny rezim

3) Přírodní přípravky

Příroda funguje z hlediska detoxikace zázračným způsobem. Nejenže velmi pomáhá, pokud v jejím prostředí trávíme svůj volný čas, ale je přínosná i svými produkty, které vyrobila pro to, aby nám pomáhaly na cestě ke zdraví. Věděli to už i naši předci, kteří důvěřovali v sílu přírodních produktů. Také oni pročišťovali své tělo výhradně bylinkami, které nyní mohou pomoci i vám. Přírodní přípravky jsou proto hodnotným doplňkem, na které byste rozhodně neměli zapomínat.

Sada detoxikace a regenerace vás skvěle podpoří v podobě bylinného čaje, peruánské MACY a čajového koncentrátu pro překyselený organismus. 

4) Fyzická aktivita

Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu je životabudičem už sám o sobě. Představuje efektivní metodu, která má zásadní vliv na fyzickou i psychickou kondici. Každodenní fyzická aktivita přispívá k tomu, aby očistné a metabolické procesy, které v těle přirozeně probíhají, fungovaly správně, buňky se lépe regenerovaly, zlepšila se cirkulace krve a také se aktivoval lymfatický systém, který usnadňuje rychlejší vylučování toxinů.

sport

5) Pohodová relaxace

Pozitivní mysl přispívá k dokonalé detoxikaci těla a právě relaxace je skvělou cestou, jak jí dosáhnout. Relaxační techniky jsou známé svými regeneračními a uklidňujícími schopnostmi, které uvolní vaše tělo, pohladí mysl a podpoří očistný proces. Každý z nás ovšem vnímá relaxaci po svém. Důležité je však udělat pro sebe přesně to, po čem budeme cítit nejlépe. „U procesu podpory otěhotnění jsme také řešili oblast psychosomatiky a spánku. To jsou mimořádně důležité faktory. Vše je totiž propojené. Svět je ale dnes hodně nastaven materiálně, takže se psychosomatice nedává žádný důraz. A to je dle mých zkušeností dosti velká chyba. Ale každý má svou životní cestu,“ říká odborník Ing. Martin Škába.

 

6) Kvalitní spánek

Detoxikace organismu je pro tělo poměrně náročná, proto je důležité pracovat na kvalitním, dostatečném a hlavně pravidelném spánku, který vám dodá dostatek síly při boji s toxiny. Pokud je to možné, spěte v noci s otevřeným oknem. Je totiž známé, že čerstvý vzduch velmi prospívá játrům.

Dopřát očistu svému tělu můžete i během spánku, a to za pomocí detoxikačních náplastí na chodidla BIOMAGICK, které v průběhu tří týdnů efektivně odstraní veškeré nečistoty a toxiny. Zatímco vy spíte, absorbují do sebe prostřednictvím akupresurních bodů veškeré škodliviny, které vaše tělo nedokáže přirozeně vyloučit.

„Pokud si člověk najde svou cestu, pak mu detoxikace pomůže v úrovni těla i mysli. Je báječně, když se člověk cítí mnohem lépe, je méně unavený a v neposlední řadě se může těšit po nějakém čase z narození miminka. Přejeme každému to, aby si našel svou cestu, případně své průvodce na cestě v oblasti stravy, pohybu a psychosomatiky,“ uzavírají Ing. Martin Škába a MUDr. David Frej.

 

Zdroj:

https://dr.frej.cz/zdravi/detoxikace-organismu

http://www.wellnessnoviny.cz/clanek/velky-seznam-pravidel-spravne-jarni-detoxikace/