Chcete znát souvislost mezi zdravím vašich jater a plodností? Zajímá vás, proč je jejich správná funkce důležitá pro otěhotnění? Připravili jsme pro vás další zajímavý článek a zodpověděli několik častých dotazů.

Jaký je obecný význam jater?

Jak jistě víte, játra patří mezi největší a nejdůležitější orgány lidského těla, na kterém závisí ostatní orgánové soustavy, a proto je jejich zdraví a správná funkce pro život velice nezbytná. Vaše játra jsou místem, kam směřuje převážná většina toho, co do svého organismu dodáváte zvenčí. Mají klíčovou roli v metabolismu sacharidů, tuků i bílkovin. V játrech vznikají některé hormony a zároveň v nich probíhá odstranění hormonů z těla (degradace, inaktivace).

Hlavní funkce:

  • metabolizují cukry, tuky a bílkoviny
  • tvoří žluč, která se podílí na štěpení tuků v organismu
  • detoxikují organismus
  • jsou orgánem krvetvorby
  • syntetizují protilátky v těle
  • vznikají zde určité hormony a také se zde nadbytečné hormony degradují
  • pomáhají obnovovat a řídit tělo i činnost ostatních orgánů

Víte, že pokud játra nefungují na 100% má to velký dopad na reprodukční orgány ženy jako jsou děloha, děložní sliznice apod. To je jeden z mnoha důvodu, proč v dnešní době mají mladé páry problém s početím. Prvotní fázi zanesení jater nepoznáte, proto není na škodu nechat si udělat odborné vyšetření lékařem.

Proč je detoxikace důležitá?

Náš organismus je v průběhu let zatěžován a někdy tomu nedokážeme zabránit. Do těla se dostávají různé škodlivé látky z potravin, které denně konzumujeme, z dlouhodobého užívání léků, z chemikálií obsažených ve zboží z drogérie a v prvé řadě ze stresu, který je pro dnešní hektickou dobu tak typický. Proto je velmi důležitá detoxikace organismu jak u ženy, tak i u muže. Protože při plánovaném početí je potřeba, aby nastala tělesná a zdravotní rovnováha u obou. U ženy jsou ohroženy především pohlavní hormony a menstruace, u můžu zejména kvalita spermií a také erekce.

Součástí tohoto cyklu je v prvé řadě správná životospráva. Kouření, konzumace alkoholu, drog a nekvalitní strava jsou klíčem ke špatné činnosti tohoto orgánu, proto je podstatné dbát na kvalitu života a všech věci s tím spojených.

Protože si uvědomujeme, jak detoxikace úzce souvisí s plánovaným těhotenstvím, do naší nabídky jsme zařadili detoxikační náplasti BioMagick, které odvádějí nežádoucí látky z těla ven pomocí reflexních bodů na chodidlech. Vhodné je i užívání bylinných čajů, které při pravidelném a správném užívání napomáhají obnově správné činnosti jater a celého organismu. Zároveň působí jako tzv. drenážní prostředek, čímž podporují detoxikaci organismu a odstraňování škodlivých látek z těla.

Doporučujeme naší výhodnou sadu Regenerace obsahující Maca 100% PURE v prášku, Serafin sypaný čaj Játra, Serafin čajový koncentrát Překyselení.

Proč stojí za zmínku užívání antikoncepce?

Pokud se bavíme o problémech s funkcí jater s následným dopadem na plodnosti a početí, musíme do tohoto tématu zakomponovat i antikoncepci. Hned na začátku je potřeba určit, co tento pojem znamená a na jakém principu funguje. Jedná se o prostředek, který má svým účinkem zabránit nechtěnému těhotenství u ženy.

Účinky antikoncepce rozdělujeme na:

  • primární (zabránění ovulace podáváním syntetických hormonů)
  • sekundární (dojde-li k ovulaci zabrání uhnízdění embrya do sliznice dělohy)

V případě, že žena po dlouhodobém užívání antikoncepci vysadí, musí regenerovat sliznici dělohy, aby mohlo dojít k uhnízdění vajíčka. S tím souvisí i regenerace a pročištění jater od nežádoucích látek, které se za dobu užívání mohly v těle usadit. Čistá játra, zdravá děloha a dobrá krevní cirkulace je nezbytná ke správnému reprodukčnímu zdraví ženy.

O pozitivních účincích bylinek na játra se můžete víc dočíst i v našem novém HERBÁŘI, který vám přesněji určí, která bylina je pro co vhodná a jak ji lze využít.

Zdroj:

https://www.virova-hepatitida.cz/aktualne/jatra-nezastupitelny-organ-jak-funguji-a-k-cemu-slouzi-1270