Hormon prolaktin vzniká a je produkován předním podvěskem mozkovým. U prolaktinu je stejně jako u ostatních hormonů v těle ženy i muže důležité, aby byla jeho hladina vyvážená. Pokud se v organismu objeví vyšší hodnota prolaktinu, značí to zpravidla hormonální nerovnováhu, která často způsobuje neplodnost, ale může znamenat i předzvěst vážnějších zdravotních problémů. 

Příčiny vysoké hladiny prolaktinu

Vyšší hladina prolaktinu může být důsledkem užívání některých léků na vysoký krevní tlak, antidepresiv, léků na žaludeční vředy, antikoncepce a stresu. Příčinou nadměrné produkce hormonu prolaktinu mohou být kromě užívání léků také vážnější zdravotní obtíže. Zvýšený prolaktin v těle může signalizovat například nesprávnou funkci ledvin, onemocnění jater, sníženou funkci štítné žlázy či být následkem nádorového onemocnění.

Co způsobuje vysoká hladina prolaktinu 

Prolaktin a jeho nadměrná produkce způsobuje u mužů neplodnost, zároveň je příčinou potence a má rovněž za následek i pokles libida. Vysoká hladina prolaktinu nepříznivě ovlivňuje i růst předstojné žlázy, jejíž sekret je součástí ejakulátu a má za úkol zvyšovat životaschopnost spermií. Hormonální nerovnováha je pak z velké části příčinou nejen problémů s mužskou plodností, ale také může negativně působit na sebedůvěru a celkovou psychiku muže. 

Doporučujeme sadu pro muže, která obsahuje extrakt z kotvičníku zemního a vitamíny pro muže Fertilman. Kotvičník zemní neboli (Tribulus terrestris) přispívá k hormonální aktivitě a funkci reprodukčních orgánů muže. Kotvičník zemní dále přispívá k tvorbě testosteronu v krvi. V sadě také naleznete vitamíny pro muže Fertilman,  které obsahuje spoustu důležitých vitamínů a minerálů jako je například Zinek přispívající k normální plodnosti a reprodukci muže, podílí se procesu dělení buněk

U žen je prolaktin spojován především s neplodností a nepravidelností menstruačního cyklu. Vysoká hodnota prolaktinu v ženském těle nepříznivě ovlivňuje přirozené dozrávání vajíček ve vaječníku, což způsobuje poruchy ovulace. Výjimkou nejsou ani časté bolesti hlavy. Hormon prolaktin stimuluje během těhotenství růst mléčných žláz a laktaci po porodu. Dalším projevem zvýšené hladiny hormonu prolaktinu u ženy tak může být i vylučování mléka z prsních žláz mimo kojící období.

Ručně vyráběný, čistě přírodní bylinný čaj Početí je sestaven tak, aby pomáhal v boji s konkrétním problémem. Bylinky obsažené ve směsi podporují správnou menstruaci u žen, správné funkce ženských pohlavních orgánů, hormonální komfort u žen, celkovou imunitu, relaxaci, uvolnění, celkový metabolismus, vitalitu, dodávají přírodní minerály.

U žen i mužů je rovněž prokázána spojitost mezi vysokou hladinou prolaktinu s poruchami zraku a osteoporózou.

S prevencí pomohou přírodní tinktury

Nejlepší obranou proti vysoké hladině prolaktinu a hormonální nevyváženosti je prevence v podobě přírodních doplňků či tinktur, jenž podstatně zvýší šance páru na přirozené početí.

Pokud žena užívala delší dobu hormonální antikoncepci, mohou se u ní objevit potíže s plodností a cesta přirozeného početí se může jevit jako nesplnitelný cíl. V takové chvíli může být správnou volbou vysoce koncentrovaný extrakt Energy Gynex obsahuje chaluhu bublinkatou, která podporuje pokles estrogenu u žen, mochnu husí a kontryhel obecný který podporují menstruační komfort a jiné byliny. Gynex je velice oblíbený bioinformační přípravek se širokospektrálním účinkem.

Zdroj:

https://www.pfizer.cz/va%C5%A1e-zdrav%C3%AD/hyperprolaktin%C3%A9mie/p%C5%99%C3%AD%C4%8Diny-nemoci