Yoni vajíčko, také známé pod názvy Yoni egg nebo vaginální vajíčko, je ručně opracovaný polodrahokam do tvaru vejce, jehož úkolem je posílení ženských orgánů a jejich přirozené funkce.

Ačkoliv mohou vaginální vajíčka působit jako trend moderní doby, své kořeny mají v daleké historii. Jejich původ sahá až do starověku, konkrétně do staré Číny, a právě proto lze Yoni vajíčko považovat za starověkého pomocníka určeného k upevňování ženského zdraví a krásy. Před více než 5000 lety bylo využívání energie a blahodárných účinků Yoni vajíčka tajemství a výsadou především žen z čínského císařského dvora. Právě Yoni vajíčko je jedním z důvodů, proč jsou dodnes čínské princezny a konkubíny z dávných věků proslulé svou krásou až do pozdního věku. 

Načerpejte energii z přírodních kamenů

Před staletími byly ve staré Číně tyto vaginální šperky vyráběny především z posvátného nefritu. Nefrit byl považován za kámen ochrany s magickou mocí, jenž dokáže svého nositele oprostit od špatné energie a posílit jeho zdraví. Dnes se Yoni vajíčko vyrábí z různých druhů polodrahokamů, a tak má každá žena příležitost vybrat si pro sebe takové, jenž bude v souladu s její energií. 

K nejpoužívanějším druhům kamenů patří:

 • Křišťál – intuice, světlo, čistota
 • Tygří oko – odvaha, sebejistota, cílevědomost
 • Ametyst – čistota, vyrovnanost, meditace
 • Jaspis – síla, stabilita, vyrovnanost
 • Růženín – láska, důvěra, harmonie

Použití a účinky Yoni vajíčka

Na úvod je vhodné zmínit, že Yoni vajíčko mohou bezpečně používat ženy starší dvaceti let, především pak v období po porodu, kdy napomáhá s posílením pánevního dna a podporuje celkové uzdravení této oblasti, jenž je v důsledku porodu uvolněná nebo poškozená. Protože ochablé svaly pánevního dna mohou mít pro ženu nepříjemné celoživotní následky inkontinencí počínaje a sexuálními potížemi konče, je pravidelné používání vaginálního vajíčka po porodu vhodnou prevencí. Yoni vajíčko v sobě skrývá tajemství ženské energie a tím i klíč ke zdraví, kráse a také intenzivnějším prožitkům ze sexu. Zatímco v minulosti bylo vaginální vajíčko využíváno spíše k procvičování poševního svalstva za účelem zvýšení rozkoše muže při milování, dnešní ženy dbají především na posílení svého zdraví, krásy a vlastního potěšení z naplněné sexuality. 

Ačkoliv se to může zdát nemožné, má Yoni vajíčko pozitivní vliv i na pleť. Pevné pánevní dno totiž působí na kruhové svaly v obličeji. Jakmile se stane vaginální vajíčko vaším pravidelným pomocníkem,  přirozenou cestou zpevníte svou vagínu, čímž vám vymizí nejen vrásky, ale také povadlá víčka nebo rty. To je dáno propojením kruhových svěračů v těle.

Yoni vajíčko je vhodné používat pro to, že: 

 • Posiluje svaly pánevního dna, čímž předchází potížím s inkontinencí
 • Zlepšuje sexuální prožitek
 • Probouzí ženskost
 • Pomáhá při vaginální suchosti
 • Při pravidelném cvičení pozitivně ovlivňuje pravidelnost menstruačního cyklu
 • Snižuje bolesti před menstruací 
 • Uvolňuje stres
 • Pomáhá hojení intimních partií po porodu
 • Posiluje reprodukční systém a tím zvyšuje šanci na početí

Kdy není vhodné Yoni vajíčko používat?

Těhotenství: Obecně se nedoporučuje začít s Yoni vajíčkem během těhotenství. Pokud již máte praxi s pravidelným cvičením, je vhodné v průběhu těhotenství používání Yoni vajíčka přerušit.

Infekce: Dbát na hygienu by mělo být samozřejmostí. Pokud vás však sužuje infekce intimních partií, je vhodné cvičení odložit, dokud symptomy neodezní.

Menstruace: Ačkoliv pravidelné cvičení s Yoni vajíčkem pomáhá k ustálení menstruačního cyklu a zjemňuje menstruační bolesti, je lepší během samotného cyklu vajíčko nepoužívat a soustředit se na cvičení mimo menstruační dny. 

Vajíčko samozřejmě není vhodné používat ani tehdy, pokud na něm objevíte známky poškození, a to zejména prasklinu. V takovém případě si z důvodu rizika jeho prasknutí raději pořidte nové. 

Jak se o něj správně starat?

Když už máte své Yoni vajíčko doma, je potřeba ho připravit na první seznámení s vaší Yoni (nebo-li vagínou). Před prvním použitím je nutné Yoni vajíčko důkladně očistit. Pokud se rozhodnete vložit vajíčko do vařící vody, je nutné postupovat opatrně. Dejte pozor, aby vám v hrnci neposkakovalo, protože by mohlo prasknout. Šetrnějším způsobem očisty vaginálního vajíčka může být čistá voda, gel na intimní hygienu nebo ponoření na několik hodin do roztoku mořské soli a následné opláchnutí.

Stejně tak je důležité očistit své Yoni vajíčko po každém použití. A to nejen z hygienických důvodů, ale také kvůli očištění od energie, které vstřebalo z vašeho lůna.

Co dělat, když nastane problém?

Ačkoli je použití Yoni vajíčka snadné, občas se může stát, že se objeví problém. Nejvíce se ženy setkávají zejména s tím, že vajíčko buďto z vagíny vypadává anebo v ní naopak uvízlo. Vše je otázkou cviku a ani takové problémy vás určitě nezaskočí, když budete vědět, jak na to.

Pokud vajíčko ve vás uvízlo, je dost možné, že vaše vaginální svaly jsou příliš stažené nebo ještě nepřišel ten správný čas na jeho vyjmutí. Přeci jen svou práci musí pečlivě dokončit… V takovém případě se vyplatí relaxovat, odvést pryč veškeré myšlenky či pracovat na něčem, co vás baví. Jakmile dojde k celkovému uvolnění, vajíčko půjde ven zcela snadno. Důležité je nepanikařit a nebát se. Zcela ideální je jít do podřepu, dvěma prsty se pokusit zachytit vajíčko a poté při hlubokém výdechu zatlačit.

V případě, že vajíčko z vás naopak vypadává, je to nejspíš způsobené tím, že vaše poševní svaly jsou příliš povolené. Co rozhodně pomůže, je pravidelný (ideální každodenní trénink) po dobu deseti minut. Stačí jen zaujmout pohodlnou pozici vleže a při hlubokém nádechu zatnout vaginální svaly a s výdechem povolit. Cvičení můžete provádět samostatně, s použitím vajíčka, ale i prstů, u nichž lépe ucítíte sílu vaginálního stisku.

Cviky s Yoni vajíčkem

Teď, když jsme si malý zázrak jménem Yoni vajíčko důkladně představili, je čas podívat se konkrétněji na cviky, které posílí vaši vnitřní rovnováhu, probudí přirozenou krásu a pomohou vám v sebepoznání.

Jak Yoni vajíčko zavést?

Yoni vajíčko zavádějte do pochvy jeho užší částí směrem dovnitř. Při zavádění je nutné se co nejvíce uvolnit. Pokud jste zvyklá používat lubrikační gel, klidně ho použijte. Vajíčko se dobře zavádí ve stejných pozicích jako třeba menstruační tampon: v podřepu nebo vleže se široce roztaženýma nohama.

První seznámení s Yoni vajíčkem

Cvičení s Yoni vajíčkem vždy provádějte tam, kde se cítíte pohodlně a bezpečně a kde nebudete rušena. Před samotným cvičením je také vhodné navodit si příjemnou uklidňující atmosféru například pomocí vonných svíček či relaxační hudby. 

 1. Lehněte si na záda, pokrčte kolena, jednu ruku si položte na podbřišek a zhluboka dýchejte do břicha. Tímto dechovým cvičením se uvolníte a naučíte se pomocí dechu vnímat sebe a své lůno.
 2. Ve chvíli, kdy jste dostatečně klidná a cítíte se připravená na práci s vajíčkem, zaveďte Yoni vajíčko do pochvy. Nezapomínejte stále zhluboka dýchat a být uvolněná.
 3. Soustřeďte dýchání směrem z vašeho lůna do vajíčka. Přenášejte na vajíčko všechny vzpomínky a bolesti, které v sobě již nechcete uchovávat.
 4. Ve chvíli, kdy sama ucítíte, že cvičení chcete ukončit, zůstaňte ještě malou chvíli ležet a zklidněte svůj dech. Poté vyjměte vajíčko a odpočiňte si.
 5. Cvičení můžete provádět nejenom vleže, ale i vsedě, záleží pouze na vás a na tom, jak je vám to pohodlné.
 6. Cvičte pomalu a klidně ideálně po dobu 30 minut. 

Sérii užitečných cviků s Yoni vajíčkem pak objevíte v tomto videu, které je určené především začátečníkům.

https://www.youtube.com/watch?v=QVn_WJ_a6RQ

Vyjmutí vaginálního vajíčka

Pozice v podřepu je rovněž nejvhodnější pro snadné vyjmutí vajíčka. Někdy jen postačí si do podřepu sednout a vajíčko samo vyklouzne, jindy bude potřeba na Yoni vajíčko trochu zatlačit. Vždy je však nutné být dokonale uvolněná. Může se stát, že vajíčko nechce ven a vás už přepadává nervozita. V tom případě jej nechte uvnitř sebe a jděte se věnovat věcem, které jste měla v plánu.

Pokud budete Yoni vajíčko nosit 24 hodin nebo i o něco déle, nic se neděje. Jsou i ženy, které si nechávají vaginální vajíčko zavedené po celý den. Dříve či později se dostaví uvolnění a vajíčko půjde pohodlně vyjmout. V tomto ohledu vám zajisté pomůže instruktážní video Když nejde vyndat kalíšek, jehož postup je založený na stejném principu jako při vyjmutí vajíčka.

ZDROJE:

www.healthline.com/health/jade-egg

www.yoniegg.com

www.shethinx.com/blogs/speax-foreword/what-you-should-know-yoni-eggs