Nejlepší milostné polohy pro početí

Spousta párů, které se už delší dobu snaží o miminko, řeší, jaké milostné polohy jsou pro početí nejlepší. Otěhotnět je sice možné prakticky v kterékoli poloze, přesto platí, že čím kratší vzdálenost musí spermie překonat na cestě k vajíčku, tím větší je šance, že se rychleji a ve větším množství dostanou ke svému cíli. Mezi všemi praktikami se ukrývá hned několik milostných poloh, které dokážou spermie dopravit co nejblíže k hrdlu dělohy. Které z nich to jsou?

Podpořit početí můžete použitím lubrikačního gelu Conceive Plus, který dokáže zpříjemnit intimní chvilky a zároveň je přátelský vůči spermiím. Velmi důležité je ale také správné načasování. Nezapomeňte si proto vysledovat své plodné dny. Vyzkoušet můžete šikovný ovulační test SeeNow, který vám prozradí, kdy přišla ideální chvíle pro početí miminka.

Poloha lžičky poloha-lzicky-150x150

Jednou z osvědčených praktik je poloha lžičky, kdy si žena lehne na pravý nebo levý bok, lehce pokrčí nohy v kolenou a muž do ní zezadu proniká. Tato milostná poloha je plná romantiky a citu, zároveň je velmi příjemná, pohodlná a přináší spoustu výhod z hlediska stimulace ženy. Pozice lžičky je vhodná nejen pro páry snažící se o miminko, ale je dovolená také ženám do pátého měsíce těhotenství.

Proč je vhodná?

Během polohy lžičky je nastavený ten správný úhel, což velmi ocení právě spermie, které mají možnost dostat se hlouběji, blízko k děložnímu hrdlu. Po cestě je navíc čeká minimum překážek, proto mohou rychleji oplodnit připravené vajíčko.

Poloha zezadu poloha-zezadu-150x150

Stejně šikovná je poloha zezadu, kdy partnerka klečí na všech čtyřech a muž stojící za ní do ní proniká. Žena se může opírat buďto dlaněmi nebo lokty. Milostná poloha zezadu je velmi oblíbenou pozicí, která je příjemná a především pak účinná ve smyslu otěhotnění.

Proč je vhodná?

Poloha zezadu umožňuje hluboký průnik, zároveň v ideálním úhlu, díky kterému vzniká minimální vzdálenost mezi penisem a děložním čípkem. Spermie tak čeká podstatně kratší cesta k vajíčku. Milostná poloha zezadu je velmi vhodná u žen se zakloněnou dělohou, která bývá jednou z příčin problémů s otěhotněním.

Pokud chcete, aby šance na otěhotnění opět o něco vzrostly, odpočívejte alespoň 20-30 minut po pohlavním styku, než se spermie stačí doručit k vajíčku. Obecně se po styku doporučuje využít polohu svíčky nebo přitáhnout nohy k tělu. Stejně důležité je posečkat s hygienou bezprostředně po styku. Čím více spermií po milostném aktu unikne ven, tím menší je pravděpodobnost otěhotnění.

Misionářská poloha misionarska-poloha-150x150

Značně oblíbenou polohou z hlediska početí miminka je rovněž klasická misionářská poloha, během které partnerka leží na zádech a muž do ní proniká. Pokud si navíc partnerka podloží kříž polštářem, možnost otěhotnění se opět o něco zvyšuje.

Proč je vhodná?

V průběhu misionářské polohy dochází k žádoucímu úhlu a hlubokému průniku, kdy se penis ocitá blízko děložního čípku. Díky tomu mohou spermie snadněji proniknout do dělohy. Pochva je v tu chvílí nakloněná směrem dolů k čípku, proto mají spermie cestu k vajíčku mnohem jednodušší. Spermiím při tom výrazně napomáhá zemská přitažlivost.

Mnozí odborníci tvrdí, že pokud žena při sexu dosáhne orgasmu, je větší šance na početí miminka. Během orgasmu dochází ke stahům dělohy, které pomáhají spermiím rychleji doputovat přímo k vajíčku.

Každý pohlavní styk si naplno užívejte a neprovozujte ho pouze za účelem otěhotnění. Milujte se zkrátka v okamžiku, kdy toužíte po vzájemné blízkosti a nebojte se chvilku nesnažit. V opačném případě se může stát, že se u vás vyvine psychický blok, který vám bude bez vašeho vědomí bránit v otěhotnění. Nebojte se vypnout a naladit se s partnerem na romantickou vlnu, která vás zajisté co nevidět dovede za vysněným miminkem.

A co poté?

Nezapomínejte, že u ženy je ještě důležité zhruba 15 – 20 minut zůstat ležet na zádech. Můžete si pod sebe dát polštářek, díky kterému se dostanete do ideální polohy, díky které se zvyšuje šance spermií dostat se na správné místo. V případě, že se po milování ihned zvedáte a odcházíte, tak ve vás sperma nemá šanci zůstat, čímž se šance na početí sníží.

ZDROJ:

https://www.thebump.com/a/best-sex-positions-for-getting-pregnant

https://www.parents.com/getting-pregnant/fertility/best-sex-position-to-conceive/