Přestože se o ní příliš nemluví, bývá mnohem častější, než si myslíte. Alergie na sperma, která brání přirozenému početí miminka a také negativně ovlivňuje psychickou stránku obou partnerů, se v současné době dotýká až 12% žen.

Alergie na sperma je ve své podstatě stejná jako každá jiná

Většina z nás si alergie nejčastěji spojí s pylem, prachem či nějakou potravinou. Málokoho by proto napadlo, že alergické potíže se mohou promítnout také do intimního života. Alergie na sperma může být vrozená a doprovázet tak ženu už od samého počátku, jindy se objevuje až v průběhu let a to zcela nečekaně.

Alergie na sperma je ve svém jádru poměrně stejná, jako běžné formy alergie. Také v jejím případě jde o přehnanou reakci organismu a celého imunitního systému na určité látky, v tomto případě na ty, které obsahuje mužský ejakulát. Tělo ženy je pak jednoduše nastavené tak, že automaticky vytváří protilátky vůči ejakulátu partnera a brání tak spermiím, aby se dostaly k připravenému vajíčku.

Správná činnost imunity je obecně velmi důležitá nejen při alergii na sperma, ale také během snažení o miminko. Doplněk stravy Femina NATUR jsou nikátní přírodní bylinné kapsle, ve kterých je spojená úžasná síla léčivých bylin, léčivých hub a také vitamínů a minerálů ve formě koncentrátu. Kombinace obsažených látek přispívá k normální funkci hormonálního systému.

Jak se alergie na sperma projevuje?

Každá žena je jiná, proto také příznaky alergie na sperma mohou být pokaždé odlišné a jiné intenzity. Zatímco některé ženy pociťují jen mírné obtíže, další mohou zažívat až dramatické okamžiky spojené s nadměrnou reakcí organismu. Spousta žen se shoduje, že alergie na sperma má v podstatě podobné projevy jako například mykóza.

Zásadní indicií ovšem je, zda se podobná reakce skutečně dostaví po nechráněném pohlavním styku. Alergie na sperma se totiž zpravidla objevuje ihned po kontaktu ejakulátu s poševní sliznicí. Zbystřit byste proto měla v okamžiku, kdy se po styku objeví:

  • Viditelné zarudnutí a pocit horka kolem vagíny
  • Pálení a svědění v poševní oblasti
  • Bolestivost a otok genitálu
  • Výsev vyrážky

Včasná léčba zvyšuje šanci na přirozené otěhotnění

Také v případě alergie na sperma platí, že čím dříve se začne léčit, tím vyšší je šance, že se vám miminko podaří počít přirozenou cestou. Alergie na sperma se může zjistit nejen při samostatném vyšetření, ale také v okamžiku, kdy se již delší dobu snažíte o miminko, a lékaři se snaží odhalit příčinu, proč se vám to dlouhodobě nedaří. Jakmile se alergie na sperma potvrdí, nejčastěji lékaři jako první přistupují k léčbě ve formě podávání léků, které utlumí alergickou reakci. Ty mají za cíl nastavit imunitu tak, aby na přítomnost spermií fungoval imunitní systém správně.

U lehčích forem alergie bývá podávání léků velmi účinné. Dost často se pak párům podaří otěhotnět a to zcela přirozenou cestou. U těžších případů ovšem zpravidla nezbývá nic jiného, než metody umělého oplodnění. Spermie se pak zavedou přímo do dělohy a protilátky nejsou v tu chvíli schopné na ně účinkovat.

lubrikacni gely

Pokud je vaše imunita správně podpořena a ze strany odborníků nic nebrání tomu, abyste se přirozenou cestou pokoušeli o miminko, můžete vyzkoušet klinicky testovaný lubrikační gel BabyStart FertilSafe+, který díky unikátnímu složení pomáhá spermiím na cestě k vajíčku. Jeho výhodou je, že neobsahuje parabeny, které jsou častým původcem vzniku alergií.

Kondom nebo přerušovaná soulož jsou účinnou ochranou před alergií na sperma

Pokud soustavně netrpíte alergií na latex, jednou z možností, která výrazně eliminuje vznik alergie na sperma, je jednoznačně kondom. Některým ženám ale prezervativ bohužel nesedí, proto lékaři doporučují přerušovanou soulož. V každém případě je ale vždy nutné, aby se do té doby, dokud se imunitní systém nesrovná a nepodpoří správnou léčbou, sliznice nedostala do kontaktu s ejakulátem.

Psychická pohoda je základem úspěchu

Problémy s početím bývají těžké a zákonitě se podepisují na psychickém stavu obou partnerů. Ovšem platí, že právě stres je v takové situaci největším nepřítelem. Není to jednoduché, ovšem čím víc budete na takový problém myslet a obávat se, jak to celé dopadne, tím více se může celý stav zhoršit. Optimismus a psychická pohoda vás naopak podpoří v celé té cestě za miminkem. Věřte, že i přesto se vám podaří miminko počít, i když to bude trvat o něco déle, než jste si původně přáli.

ZDROJ:


https://www.healthline.com/health/healthy-sex/semen-allergy