Je spousta párů, které si přejí založit rodinu. Většina z nich má za sebou několik nezdařených pokusů, které vyvolávají potřebu najít v moderním světě pomocníka, který je podpoří na cestě k miminku. Jednou z možností jsou nejen kvalitní a přírodní doplňky stravy, které stabilizují hormonální hladiny a podporují činnost reprodukčního systému, ale také cvičení na podporu otěhotnění, která mnohdy dokážou až zázraky. 

Cvičení na podporu otěhotnění se setkávají s úspěchem

Pohyb a pravidelné cvičení mají nezpochybnitelně příznivý vliv na lidské tělo a zdraví. Správným cvičením si udržíme dobrou kondici, zároveň také můžeme díky speciálním cvikům předcházet zdravotním obtížím či dokonce zmírnit menstruační bolesti. Existuje mnoho různých cvičebních metod, přičemž každá z nich ovlivňuje jinou oblast těla. Ženy přirozeně vyhledávají cviky, které formují postavu a udržují tělo pevné a krásné. K tomu, aby žena začala pravidelně cvičit,  ji však nemusí přivézt jen sen o dokonalé postavě, ale také touha po miminku. Pokud si žena přeje být maminkou a delší dobu se jí nedaří otěhotnět, mnohdy začne hledat všemožné alternativní způsoby, jak si k vysněnému těhotenství pomoci. Jeden těchto způsobů představuje cvičení na podporu otěhotnění. Mezi cvičení na podporu otěhotnění bezesporu patří například hormonální jóga nebo zkušenostmi mnoha žen ověřené cviky podle Ludmily Mojžíšové

Hormonální jóga

Jak již bylo řečeno, pravidelné cvičení celkově zlepšuje kondici těla i duše. Hormonální jógová terapie neboli HJT však představuje pro tělo mnohem více, než jen posílení svalů a zlepšení držení těla. Hormonální jóga je přírodní léčebná metoda, která se skládá ze speciálních cviků, jež byly vytvořeny pro ženy trpící hormonální nerovnováhou a s tím spojenými neduhy. Pravidelné cvičení hormonální jógy způsobuje, že se hormony v ženském těle vracejí do přirozené rovnováhy, čímž se viditelně zlepšuje kvalita života ženy. HJT je pečlivě promyšlená sestava cviků, které jsou zaměřené na harmonizaci hormonů v ženském těle, díky čemuž dochází ke zmírnění nepříjemných symptomů menopauzy, premenstruačního syndromu, akné, ale také neplodnosti. Hormonální jógová terapie zlepšuje celkový zdravotní stav, navrací tělu rovnováhu a zvyšuje odolnost proti stresu i dalším nepříznivým vlivům. Právě pro své pozoruhodné účinky na hormonální hladinu v ženském těla je HJT vyhledávanou metodou při léčbě neplodnosti, či jako doprovodné cvičení na podporu otěhotnění po umělém oplodnění. 

Jak hormonální jógová terapie pomáhá?

 • Pomáhá při neplodnosti způsobené hormonální nerovnováhou
 • Zlepšuje pružnost a ohebnost těla
 • Posiluje plíce
 • Detoxikuje organismus
 • Zvyšuje imunitu
 • Řeší problémy s nepravidelnou menstruací
 • Zmírňuje projevy menopauzy
 • Pomáhá při inkontinenci
 • Zmírňuje padání vlasů, lámavost nehtů a akné
 • Odbourává bolesti a křeče
 • Zmírňuje migrény a deprese

Cvičení podle Ludmily Mojžíšové

Většina žen se někdy setkala s pojmem “cvičení podle Ludmily Mojžíšové”. Jedná se sérii speciálních cviků, jenž má ženě pomoci s otěhotněním. Ať už jste o tom zaslechli od kamarádek, v diskusích či jinde, pravděpodobně vám tento druh cvičení na podporu otěhotnění nebude úplně neznámý. 

Během své praxe v oboru rehabilitace vytvořila Ludmila Mojžíšová svou vlastní metodu, kterou nejprve praktikovala jako součást rehabilitace sportovců. Postupem času bylo zjištěno, že má její metoda řadu dalších pozitivních účinků na lidské tělo. Velkému počtu pacientek, jež u Ludmily Mojžíšové podstupovaly rehabilitaci kvůli pohybovým obtížím, se podařilo úspěšně otěhotnět, ačkoliv se v minulosti dlouhodobě léčily s neplodností. Dnes je tato metoda velmi rozšířená a doporučuje se především u pacientek, které mají dlouhodobé potíže s otěhotněním. Později byla ministrem zdravotnictví  metoda Ludmily Mojžíšové uznána jako první volba v léčbě funkční ženské sterility. Cviky podle Ludmily Mojžíšové mají však na tělo mnohem rozsáhlejší účinky a ovlivňují i řadu jiných funkcí těla. 

Jak cvičení podle Ludmily Mojžíšové pomáhá?

 • Pomáhá od bolestí zad a skoliózy páteře
 • Pozitivně ovlivňuje pravidelnost menstruace 
 • Řeší potíže s inkontinencí a zácpou
 • Podporuje plodnost
 • Snižuje bolesti zevních pohlavních orgánů a bolest při pohlavním styku
 • Pozitivně působí na neprůchodnost vejcovodů
 • Zkvalitňuje pohlavní styk a také pomáhá ženám, jež mají problémy s dosažením orgasmu
 • Přináší podporu ženám, jež mají problémy s dělohou

Cvičení na podporu otěhotnění podle Ludmily Mojžíšové není nijak fyzicky náročné a zvládne jej opravdu každá žena v pohodlí domova. Úspěšnost této metody je 30-33% a pomáhá především ženám, které mají dlouhodobé problémy s otěhotněním v důsledku nedostatečné činnosti pohlavních orgánů. 

U některých žen se může napětí svalů pánevního dna přenést i na vejcovody, dělohu a pochvu, což negativně ovlivňuje jejich přirozenou funkci. Potíže v oblasti páteře zase působí na nervy mířící k pohlavním orgánům. Cviky na podporu těhotenství podle Ludmily Mojžíšové, jenž se skládají ze série 22 cviků, pomáhají uvolnit celkové napětí těla a podporují správnou funkci pohlavních orgánů. Aby však byla metoda cviků pro podporu těhotenství účinná, je nutné zařadit cvičení do svého každodenního režimu minimálně po dobu 6 měsíců. V tomto ohledu vám velmi pomůže šikovné DVD Metoda Ludmily Mojžíšové pro otěhotnění, jež obsahuje kompletní soubor všech cviků včetně názorných ukázek.

Cvičení je v dnešní uspěchané době někdy opomíjené a podceňované a mnohdy se k pravidelnému pohybu donutíme až ve chvíli, kdy se objeví bolesti zad či jiné zdravotní potíže. Avšak díky cvikům pro podporu těhotenství se tisícům žen splnil sen o vytouženém miminku a jako bonus získaly lepší kondici, čímž připravily své tělo na porod. Zkusit tuto průlomovou metodu můžete i vy a pokusit se tak zvýšit šance na přirozené početí. 

 

ZDROJ:

https://www.yogajournal.com/lifestyle/fertile-ground