Reishi je chorošovitá, hnědočervená houba u nás známá pod názvem lesklokorka lesklá. V České republice se vzácně vyskytuje v parcích, zahradách a lesích především na listnatých stromech. Nejčastěji ji lze objevit na kmenech dubů, topolů či ořešáků. Ačkoliv je tato houba nenápadná a většina z nás by ji při procházce přírodou nevěnovala příliš pozornosti, její účinky na lidské tělo jsou opravdu pozoruhodné. Díky blahodárnému vlivu na lidské zdraví si houba reishi právem vysloužila přezdívku “houba nesmrtelnosti”.

Bohatá historie reishi

Jedinečné účinky lesklokorky lesklé objevili obyvatelé staré Číny již před dvěma tisíci lety, přičemž stále patří k hojně používané surovině v tradiční čínské medicíně na léčbu mnoha onemocnění. Houba reishi je velmi ceněnou surovinou především v Asii. V Japonsku je lesklokorka lesklá součástí prevence léčení a terapie rakoviny.

Prospěšné látky v houbě reishi

Houba reishi je používána v alternativní medicíně jako doplněk stravy. Lesklokorka lesklá obsahuje mnoho látek pozoruhodných vlastností, které pozitivně působí na lidské zdraví a celkovou kondici. Přírodní polysacharidy betaglukany, jež jsou označovány za jedny z nejúčinnějších imunostimulátorů, je možné nalézt ve velkém množství právě v zázračné houbě reishi. Lesklokorka lesklá je dále bohatá na vitamíny, minerály a antioxidanty, což z ní činí zdraví prospěšný doplněk stravy vhodný k posílení imunity. A právě silná a správně fungující imunita je nezbytná pro zvládnutí nejrůznějších viróz i onemocnění. Její jedinečné složení působí pozitivně na přirozenou obranyschopnost organismu a také příznivě ovlivňuje oběhový systém. Mimo jiné byly v lesklokorce lesklé objeveny i další látky, které podporují obranyschopnost. Patří k nim například organicky vázaný stopový prvek germanium, jenž zvyšuje tvorbu interferonů. Tyto důležité látky imunitního systému dokáží zpomalit růst nejen virů, ale dokonce i rakovinotvorných buněk.

Vliv houby lesklokorky lesklé na plodnost

V dnešní době se stále více párů setkává s problémy při početí. Existuje mnoho přírodních doplňků stravy a podpůrných čajových směsí, které mají pomoci ženě k vytouženému miminku, nicméně houba reishi má prokazatelně skvělý vliv na plodnost žen i mužů. Nejenže posiluje imunitu, která je pro početí miminka nezbytná, ale také navrací organismu jeho přirozenou rovnováhu. Právě proto je lesklokorka lesklá velmi často doporučována při problémech s neplodností a užívá se jako podpora před umělým oplodněním in vitro. Reishi je zdrojem mnoha potřebných vitamínů a přírodních látek, které mají pozitivní vliv jak na otěhotnění, tak i na plod a celkový vývoj miminka během těhotenství. U mužů ovlivňuje lesklokorka lesklá kvalitu spermií, kterým výrazně zlepšuje vitalitu.

Velká dávka zdraví v jedné kapsli

Pro zlepšení celkového zdraví je vhodné užívat reishi v kombinaci s cordycepsem. Cordyceps (známý také jako housenice čínská) má stejně jako lesklokorka lesklá bohatou historii v tradiční čínské medicíně a rovněž díky svým jedinečným účinkům na lidské zdraví patří mezi vzácné a ceněné houby. Kombinací těchto dvou přírodních surovin a jejich pravidelným užíváním získáte pro své tělo novou energii, vitalitu a zlepšíte tak kvalitu svého života. 

Účinky extraktu reishi a cordycepsu

Reishi a cordyceps posilují nejen imunitu a oběhový systém, ale také působí pozitivně na funkci celého organismu. Jaké jsou další prokazatelné účinky, a co všechno v lidském těle přírodní extrakt reishi a cordycepsu ovlivňuje?

 • Pomáhá při poruchách spánku
 • Snižuje hladinu cholesterolu
 • Podporuje činnost srdce a krevní oběh
 • Pomáhá při impotenci, předčasné ejakulaci a zvyšuje kvalitu spermií
 • Podporuje imunitní systém
 • Posiluje funkci ledvin
 • Působí proti únavě, zvyšuje energii
 • Pomáhá při problémech s početím
 • Podporuje regeneraci svalů
 • Zlepšuje funkci jater
 • Pozitivně ovlivňuje krevní tlak

Tento doplněk stravy zlepší váš celkový fyzický stav i kondici a může být vaším prvním krokem ke zdravějšímu životnímu stylu.

ZDROJ:

https://www.healthline.com/nutrition/reishi-mushroom-benefits