Využijte akci testování plodnosti s -15% slevou

JAK PROBUDIT MUŽSKOU PLODNOST A ZVÝŠIT KVALITU SPERMIÍ?

Kvalita spermií u českých mužů neustále klesá. Existují způsoby, které pomohou takový stav zlepšit?

Nízká kvalita spermií je častým problémem současnosti

Většina mužů začíná řešit svou plodnost až v okamžiku, kdy zatouží založit rodinu. Jednou z nejčastějších příčin poklesu plodnosti u mužů bývá zhoršená kvalita spermií, která se podle studií objevuje až v 70 % případů. Nízká kvalita spermatu je zpravidla způsobená špatnou pohyblivostí nebo vysokým podílem abnormálních spermií. Obvyklým problémem bývá také nedostatečné množství spermií v ejakulátu, přičemž důvodem může být porucha krevního zásobení varlat, porucha ejakulace, zranění i pozdní komplikace infekčních onemocnění, jako jsou příušnice. Opomenout však nesmíme nejběžnější problém, kterým je nezdravý životní styl, jež se významně podepisuje na kvalitě spermií.

Před patnácti lety se v každém vzorku nalezlo zpravidla přes sto padesát miliónů spermií, což už nyní můžeme považovat téměř za vzácnost. V současné době obsahuje vzorek ejakulátu většinou pouhých třicet miliónů spermií.

Chcete-li zlepšit kvalitu spermatu, je vhodné upravit svou životosprávu alespoň tři měsíce před plánovaným početím. Přibližně takovou dobu totiž spermiím trvá, než se vytvoří a plně dozrají.

spermie

Upravte svůj životní styl

Kvalita spermií úzce souvisí se životním stylem. Svým spermiím proto uděláte největší radost v okamžiku, kdy vsadíte na zdravou a vyváženou stravu bez chemicky upravených potravin. Pohlavní buňky jsou velice citlivé na toxické látky, které následně nadělají paseku právě ve světě spermií.

Přidat byste měli vhodně zvolený sport, který nezpůsobí přehřátí organismu a nesníží tím výkonnost semenných váčků. Naopak vyloučit byste měli stimulanty v podobě alkoholu a cigaret, které se podílí na zániku pohlavních buněk, snižují životaschopnost spermií a negativně ovlivňují potenci.

Dopřejte si vitamíny, minerály a bylinné preparáty

Velkým pomocníkem při snaze zvýšit kvalitu spermií jsou hodnotné vitamíny a minerály, stejně tak bylinné přípravky podporující mužskou plodnost.

Zvýšit šance na početí dokáže dostatečný přísun kalcia, vitamínu C i D. Velmi důležité je doplňovat zejména zinek, jehož nedostatek snižuje množství spermií a hladinu testosteronu.

Zinek najdete v produktech ADIEL FertilOn, Conceive Plus Men 's a Fertilman.

Mějte pravidelný sex s partnerkou

Donedávna odborníci zastávali názor, že by si muži měli šetřit své sperma na plodné dny své partnerky. Nejnovější studie ale mluví zcela jinak. Potvrdilo se, že už po dvoudenní abstinenci značně klesala pohyblivost a kvalita spermií. Pravidelný sex naopak přispívá k dobré kondici spermií a pomáhá dosáhnout vyšší kvality pohlavních buněk.

spermie2

Zabraňte přehřívání varlat

Přehřívání varlat, které se s příchodem slunečných dnů stává aktuálním tématem, má neblahý vliv na mužskou plodnost. Časté přehřívání varlat má za důsledek narušení produkce spermií a snížení počtu těch, které jsou schopné oplodnění. Přehřátí varlat je možné zpozorovat nejčastěji u mužů, kteří rádi navštěvují vířivky, sauny, nosí příliš těsné oblečení nebo se věnují sedavému povolání, jako třeba řidiči kamiónů. Pokud je to možné, vyhýbejte se situacím, kdy by mohlo dojít k přehřívání varlat. Při koupání raději snižte teplotu vody a nezapomeňte vyměnit těsné spodní prádlo za volné a vzdušné.

Docílit optimální teploty varlat a přitom zabránit jejich přehřívání dokážou šikovné chladící náplasti na varlata FertilMate vyrobené na přírodní bázi. Používat je můžete nejen ve spánku, ale také v okamžicích, kdy vzrůstá riziko přehřívání. Při pravidelném používání vytváří pro spermie ideální prostředí a zlepšují jejich kvalitu, která je patrná i na spermiogramu.
 

 

ZDROJ:

https://www.healthline.com/nutrition/boost-male-fertility-sperm-count

https://www.verywellfamily.com/tips-to-increase-fertility-for-men-1959906