Pečlivá příprava je cestou ke zdravému těhotenství

Každá žena, která plánuje založit rodinu, si přeje, aby těhotenství a následný porod probíhaly zcela bez komplikací. Těhotenství je ovšem velmi náročné období, které je vlivem zásadních změn citlivé jak pro maminku, tak i děťátko. Je proto dobré nic nepodcenit a připravit se na těhotenství s dostatečným předstihem. Pečlivá příprava totiž výrazně zvýší šance na rychlé početí, podpoří hladký průběh těhotenství a zároveň dopřeje miminku to nejcennější – přívětivé podmínky pro jeho zdravý vývoj i růst.

Začněte očistou organismu

Chytrým krokem před plánovaným početím je nepochybně pečlivá detoxikace organismu. Veškeré jedovaté toxiny, které se vlivem životního prostředí a také způsobu života usídlily ve vašem těle, mohou značně komplikovat početí a vzápětí celé těhotenství. Opomenout nesmíme ani skutečnost, že toxiny se mohou skrze placentu dostat přímo k miminku, čímž mu mohou výrazně ublížit. Aby detoxikace splnila svou úlohu, je nutné zahájit ji alespoň půl roku před plánovaným těhotenstvím. Jak na to? Inspirujte se v článku Detoxikace krok za krokem.

  • Účinným doplňkem v rámci očistné kúry jsou detoxikační náplasti BIOMAGICK, které působí na reflexní body na chodidlech a absorbují do sebe toxiny během spánku. Detoxikace pomocí náplastí patří k nejpohodlnějšímu a zároveň nejúčinnějšímu způsobu očisty těla.

Dbejte na kvalitní a hodnotnou výživu

Během těhotenství se v těle odehrává řada složitých změn. Najednou vaše tělo neživí pouze vás, ale také miminko, kterému se snaží dopřát vše potřebné. Přitom ale musí plně podpořit a zásobit dostatečnou energií i vás.Nejlepším palivem pro vaše tělo je bezpochyby vyvážená strava, která je nezbytná pro správný vývoj plodu a také důležitá pro fyzické i psychické zdraví každé maminky. Před početím je vhodné obohatit dosavadní jídelníček zejména o vitamíny, bílkoviny, železo, jód i esenciální mastné kyseliny. Velmi doporučovaná je také strava bohatá na kyselinu listovou, která snižuje riziko potratů i některých typů vrozených vývojových vad.

fruits-berries-platter-vegan-cuisine

  • Doplnit kyselinu listovou můžete díky produktu FertilONA Forte, který kromě vitamínu E obsahuje řadu dalších vitamínů, minerálů a také cenných aminokyselin. 

Nezapomeňte na pravidelný pohyb

Také pohyb hraje v rámci přípravy na početí (a poté také v těhotenství) velkou roli. Pravidelná fyzická aktivita výrazně zlepšuje kondici, zpevňuje a rovněž posiluje svaly v oblasti pánevního dna. Díky vhodně zvolenému pohybu bude vaše těhotenství mnohem pohodovější, zároveň si pak s jeho pomocí usnadníte porod i následnou rekonvalescenci.

  • Během přípravy na těhotenství zajisté oceníte cvičení podle Ludmily Mojžíšové, která sestavila několik speciálních cviků, jež posilují pánevní dno a výrazně napomáhají také v okamžiku, kdy ženy trápí problémy s početím. Zacvičit si jej můžete v pohodlí domova a to díky našemu DVD Metoda Ludmily Mojžíšové pro otěhotnění.

Podpořte hormonální systém

Hormonální rovnováha se stará o to, aby v ženském těle probíhalo vše tak, jak má. Stabilizace hormonálního systému a podpora funkce pohlavních orgánů je proto zásadním bodem, který v rámci přípravy na těhotenství určitě nepřeskočte. Pokud se pokusíte doladit zdraví reprodukčního systému, zvýšíte tím pravděpodobnost snadného početí a přitom snížíte riziko komplikací v těhotenství.

  • Velmi šikovný je DRMEK FORTE s vitamínem E obsahující známou bylinu Drmek obecný (Vitex agnus castus), který zajišťuje menstruační komfort ženy.

Mějte svůj zdravotní stav pod kontrolou

Před početím je nutné pomýšlet také na váš zdravotní stav a zkonzultovat plánované těhotenství s odbornými lékaři. Některá chronická onemocnění, jako je vysoký krevní tlak, astma, porucha štítné žlázy či cukrovka, mohou způsobit nepříjemné komplikace a to jak vám, tak i vašemu miminku. Ideální je proto pracovat na miminku až ve chvíli, kdy bude váš zdravotní stav podle lékařů stabilizovaný.

ZDROJ:

https://medlineplus.gov/ency/patientinstructions/000513.htm

https://www.healthline.com/health/pregnancy/how-to-prepare-your-body

https://www.parents.com/getting-pregnant/trying-to-conceive/ready-set-conceive/