Hormon prolaktin vzniká a je produkován předním podvěskem mozkovým. U prolaktinu je stejně jako u ostatních hormonů v těle ženy i muže důležité, aby byla jeho hladina vyvážená. Pokud se v organismu objeví vyšší hodnota prolaktinu, značí to zpravidla hormonální nerovnováhu, která často způsobuje neplodnost, ale může znamenat i předzvěst vážnějších zdravotních problémů. 

Příčiny vysoké hladiny prolaktinu

Vyšší hladina prolaktinu může být důsledkem užívání některých léků na vysoký krevní tlak, antidepresiv, léků na žaludeční vředy, antikoncepce a stresu. Příčinou nadměrné produkce hormonu prolaktinu mohou být kromě užívání léků také vážnější zdravotní obtíže. Zvýšený prolaktin v těle může signalizovat například nesprávnou funkci ledvin, onemocnění jater, sníženou funkci štítné žlázy či být následkem nádorového onemocnění.

Co způsobuje vysoká hladina prolaktinu 

Prolaktin a jeho nadměrná produkce způsobuje u mužů neplodnost, zároveň je příčinou potence a má rovněž za následek i pokles libida. Vysoká hladina prolaktinu nepříznivě ovlivňuje i růst předstojné žlázy, jejíž sekret je součástí ejakulátu a má za úkol zvyšovat životaschopnost spermií. Hormonální nerovnováha je pak z velké části příčinou nejen problémů s mužskou plodností, ale také může negativně působit na sebedůvěru a celkovou psychiku muže. S plodností a posílením sexuální aktivity i libida dokáže skvěle pomoci sada na podporu potence muže, která obsahuje kombinaci produktů pro výživu a správnou funkci pohlavních mužských orgánů. Součástí sady jsou i vitamíny FertilMan, které díky pečlivě zvolené kombinaci látek přispívají ke zvýšení počtu kvalitních spermií, působí na hormonální rovnováhu a podporují tvorbu testosteronu. 

U žen je prolaktin spojován především s neplodností a nepravidelností menstruačního cyklu. Vysoká hodnota prolaktinu v ženském těle nepříznivě ovlivňuje přirozené dozrávání vajíček ve vaječníku, což způsobuje poruchy ovulace. Výjimkou nejsou ani časté bolesti hlavy. Hormon prolaktin stimuluje během těhotenství růst mléčných žláz a laktaci po porodu. Dalším projevem zvýšené hladiny hormonu prolaktinu u ženy tak může být i vylučování mléka z prsních žláz mimo kojící období. Ručně vyráběný, čistě přírodní bylinný čaj Serafin, jenž obsahuje směs bylin podporující správnou funkci ženských pohlavních orgánů a pravidelnost menstruačního cyklu, je skvělou volbou právě ve chvíli, kdy se rozhodnete pro miminko. 

U žen i mužů je rovněž prokázána spojitost mezi vysokou hladinou prolaktinu s poruchami zraku a osteoporózou.

S prevencí pomohou přírodní tinktury

Nejlepší obranou proti vysoké hladině prolaktinu a hormonální nevyváženosti je prevence v podobě přírodních doplňků či tinktur, jenž podstatně zvýší šance páru na přirozené početí.

Pokud žena užívala delší dobu hormonální antikoncepci, mohou se u ní objevit potíže s plodností a cesta přirozeného početí se může jevit jako nesplnitelný cíl. V takové chvíli je správnou volbou vysoce koncentrovaný extrakt Energy Gynex s bylinnými výtažky, éterickými oleji a vzácnými biosložkami, jenž byl navržen tak, aby zajistil celkovou hormonální vyváženost jak u žen, tak i u mužů, která je pro plánované těhotenství nezbytná. Upravuje činnost hormonálního systému u žen a mužů a vyrovnává hormonální i psychické výkyvy, čímž značně zvyšuje šanci na otěhotnění.